چهارشنبه، 28 بهمن 94 - 02:56

به گزارش روابط عمومي سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات شهرداري اصفهان سامانه جامع اطلاع رساني با عنوان  “کيوسک هاي اطلاع رساني شهري” با مشارکت سرمايه گذار بخش خصوصي در اصفهان راه اندازي خواهد شد.

20100706165724890

مديرعامل سازمان فاوا با اعلام اين خبر افزود: در سال هاي اخير شهرداري اصفهان براي توسعه  پايدار شهر و مقابله با چالش هاي شهري سياست اجراي پروژه هاي بزرگ با مشارکت سرمايه گذار بخش خصوصي را در دستور کار خود قرار داده و در برنامه اصفهان ۱۴۰۰ نيز بر آن تأکيد نموده است.

وي اضافه کرد: در شرايط فعلي تحقق شهر هوشمند نيازمند ده ها ميليارد تومان اعتبار مي باشد که تامين آن با روش هاي معمول ميسر نبوده و زمان بر است.

حيدريان با بيان اينکه در خصوص مشارکت بخش خصوص در پروژه هاي فناوري اطلاعات تاکنون اقدامي صورت نگرفته است  ادامه داد: اين سازمان  پس از اطلاع از همايش بين المللي فرصت هاي سرمايه گذاري شهر خلاق اصفهان،  ضمن بررسي و مطالعات مختلف و جلسات متعدد با بخش خصوصي، طرح ها و پروژه هايي در اين زمينه مطرح و دو پروژه بزرگ که قابليت سرمايه گذاري بخش خصوصي را داشتند به اين همايش ارائه نمود.

وي با معرفي دو پروژه” راه اندازي كيوسك هاي اطلاع رساني شهري” و “توسعه شبکه فيبر نوري” در سطح شهر به تشريح يکي از اين پروژه ها پرداخت و بيان داشت: پروژه کيوسک هاي اطلاع رساني شهري در سه فاز: ۱- ارائه خدمات الکترونيکي شهرداري اصفهان، ۲- خدمات گردشگري و ۳- ارائه خدمات الکترونيکي ساير دستگاه هاي اجرايي از طريق نصب  کيوسک هاي اطلاع رساني در سطح شهر اجرا خواهد شد.

وي ادامه داد: بر اساس اين پروژه در ابتدا تعداد ۱۰۰ کيوسک در نقاط مختلف و مراکز پر تراکم شهر نصب خواهد شد که شهروندان و گردشگران مي توانند به راحتي از آن استفاده نمايند و در مرحله بعدي اين تعداد به ۴۰۰ عدد افزايش خواهد يافت.

مديرعامل سازمان فاوا با اشاره به مزاياي اين پروژه تصريح کرد: با توجه به وجود زيرساخت ارتباطي فيبر نوري اختصاصي شهرداري در نقاط مختلف شهر، امکان ارائه خدمات در اين پروژه با بالاترين سرعت و کيفيت ميسر خواهد شد.

وي با اعلام اينکه اين پروژه مورد توجه بخش خصوصي قرار گرفته و تفاهم نامه آن در همايش بين المللي فرصت هاي سرمايه گذاري اصفهان با شهرداري اصفهان به امضا رسيده است خاطر نشان کرد: در حال حاضر جزئيات طرح در حال استخراج بوده و پس از تعيين کامل شرح  خدمات اجراي آن آغاز خواهد شد.

مهندس حيدريان در پايان برآورد اجراي پروژه را  حدود ۲ سال عنوان و ابراز اميدواري کرد تا با حرکت به سمت تحقق شهر هوشمند، خدمات رساني به شهروندان با سرعت و کيفيت بيشتري ميسر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi