چهارشنبه، 25 فروردین 95 - 05:43

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بار دیگر به موضوع ارزان شدن قیمت اینترنت در سال جدید اشاره کرد که تا پایان اردیبهشت قیمت جدید اینترنت اعلام می‌شود که این کاهش قیمت بیش از ۱۵ درصد خواهد بود.

IMAGE634772857390215049

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد:«وزارت ارتباطات تصمیم دارد که قیمت اینترنت را ارزان کند. تا پایان اردیبهشت قیمت جدید اینترنت اعلام می‌شود که این کاهش قیمت بیشتر از ۱۵ درصد خواهد بود.»

واعظی در مورد برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارزان شدن قیمت اینترنت مصرفی برای کاربران ایرانی گفت:«از اواخر سال ۱۳۹۴ با همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کمیته‌ای برای بررسی قیمت اینترنت و راهکار کاهش آن تشکیل شده است. تمام تلاش ما این است که مکانیزی در نظر گرفته شود تا تعرفه اینترنت ارزان شود.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد:«اوایل اردیبهشت ماه این کمیته نتیجه بررسی و پیشنهادش را برای کاهش قیمت اینترنت اعلام خواهد کرد. پیش‌بینی می‌کنیم که نتیجه نهایی برای ارزان شدن قیمت اینترنت تا پایان اردیبهشت اعلام شود.»

محمود واعظی در مورد کاهش تعرفه اینترنت توضیح داد:«هنوز میزان نهایی ارزان شدن قیمت اینترنت به دست نیامده است اما قطعاً این کاهش کمتر از ۱۵ درصد نخواهد بود. پیش از این و در سال ابتدایی فعالیت دولت یازدهم قیمت اینترنت را ۲۰ درصد کاهش دادیم که برای مردم محسوس نبود.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد تغییر رفتار کاربران و افزایش استفاده آنها از اینترنت گفت:«تا پیش از این امکان دانلود عکس، صدا و فیلم برای کاربران کمتر بود اما هم اکنون آمار دانلود محتوای چندرسانه‌ای توسط کاربران افزایش یافته که حجم و ترافیک هر یک از این‌ها معادل چندین هزار صفحه متن محسوب می‌شود. این موضوع سبب شده کاربران فکر کنند که اینترنت گران شده اما به هیچ وجه اینطور نیست و طی دو سال قبل، اینترنت، کاهش قیمت داشته است.»

محود واعظی گفت:«ارزان شدن اینترنت را برای پهنای باند اینترنت و کل میزان اینترنت مصرف کاربران در نظر گرفته‌ایم تا در زمان اجرای این طرح کاربران اینترنت موبایل نیز حتماً متوجه این تغییر قیمت شوند.»
دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi