یکشنبه، 19 اردیبهشت 95 - 06:19

طبق تصمیمات جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حداقل سهم هر کدام از دارندگان پروانه FCP و FTTx برای شرکت در کنسرسیوم متقاضی باند فرکانسی ۲۳۰۰ مگاهرتز به پنج درصد کاهش یافت.

۱۳۹۳۱۰۳۰۱۱۵۳۱۰۲۹۸۴۵۵۶۶۲۴

 بعد از تشریح اصول حاکم بر پروانه ایجاد و بهره‌برداری شبکه بی‌سیم برای ارائه خدمات عمده فروشی توسط کمیسیون تنظیم مقرات ارتباطات مشخص شد که سه تکه باند فرکانسی در قالب سه گروه به مزایده گذاشته خواهد شد.

گروه A شامل یک تکه باند ۲۳۰۰-۲۴۰۰ مگاهرتز با پهنای باند ۳۰MHz است که مبلغ پایه حق امتیاز در نظر گرفته شده برای آن ۱۹۰۰ میلیارد ریال است.

شرایط متقاضیان دریافت پروانه در گروه A باید کنسرسیومی متشکل از حداقل سه شرکت از بین دارندگان پروانه FCP و دارنده پروانه FTTx باشد که در دفترخانه اسناد رسمی ثبت شده است، به گونه‌ای که حداقل شصت درصد ( ۶۰ %) سهام متقاضی متعلق به دارندگان پروانه مذکور شرکت کننده در کنسرسیوم متقاضی باشد.

طبق تبصره‌ای که پیش از این وجود داشت سهم هر کدام از دارندگان پروانه FCP و FTTx شرکت کننده در کنسرسیوم متقاضی می‌بایست حداقل ۱۰ درصد می‌بود که اکنون با تصمیم جدید کمیسیون تنظیم مقررات به پنج درصد کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi