شنبه، 02 مرداد 95 - 11:06

معاون فناوری وزارت ارتباطات گفت: تولید مسنجر ایرانی در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفته است. امیر حسین دوایی در همایش فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران با بیان اینکه وزارت ارتباطات در نظر دارد تا در قالب برنامه ششم توسعه ۶۰ هزار میلیارد تومان با مشارکت بخش خصوصی سرمایه گذاری کند، گفت: ایجاد کریدور علمی و فناوری یکی از برنامه های ماست که بالغ بر ۱۴ هزار میلیاد ریال سرمایه گذاری می طلبد.

معاون فناوری وزارت ارتباطات ادامه داد: ایجاد پارک اینترنت اشیاء در کرج با مساحت ۲۰ هکتار، تغییر مأموریت منطقه ویژه پیام که به عنوان هاب پستی شناخته می شود و ایجاد شهر ICT نمونه از جمله برنامه های توسعه ای ما در قالب کریدور است.

او خاطر نشان کرد: وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی برنامه های جدی در زمینه رونق پیام رسان ایرانی در دستور کار دارند.

دوایی عنوان کرد: دنبال این هستند تا ضوابطی وضع کنند که امکان برای ایجاد مسنجر ایرانی فراهم شود.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه در زمینه راه اندازی OTT و شبکه های اجتماعی داخلی نیز برنامه های مشابهی داریم، گفت: سرمایه گذاری که برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در سال های ۹۲ تا ۹۶ در نظر گرفته شده ۳۲۰ هزار میلیارد ریال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi