دوشنبه، 06 آبان 98 - 07:39

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

معاون وزیر ارتباطات و رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در واکنش به اظهارت اخیر سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی که گفته بود وزارت ارتباطات مافیای پشت پرده فیلترشکن‌ها را  معرفی کند، اعلام کرد که لیست درگاه‌های فروش فیلترشکن و VPN را  به مرکز ملی فضای مجازی و دادستانی ارائه کرده‌اند.

حمید فتاحی،‌ در گفت‌وگو با روابط‌عمومی وزارت ارتباطات در این مورد گفت: «ما در تاریخ ٢١ خردادماه ٩٨ لیستی را از درگاه‌هایی که به‌صورت آشکار اقدام به تبلیغات و فروش VPN می‌کنند به مرکز ملی فضای مجازی اعلام کردیم و مرکز ملی فضای مجازی هم این لیست را به دادستانی ارجاع داده است. بااین‌وجود این موضوع از سوی معاون دادستانی مطرح‌شده که وزارت ارتباطات اگر اطلاعی از فروشندگان VPN دارند به ما اطلاع بدهند.»

رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در پاسخ به این‌که درخواست سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی کل کشور این است که وزارت ارتباطات اگر از مافیای فیلترشکن‌ها مستندی دارد، آن را اعلام کند توضیح داد: «مستندات مشخص است و زمانی که افراد به ‌راحتی در فضای مجازی در حال تبلیغ فیلترشکن هستند و شماره درگاه بانکی اعلام می‌کنند تا پول خرید را به حسابشان واریز کنند، دیگر چه مستنداتی مدنظر است؟ همه این موارد شناسایی و اعلام‌شده است.»

براساس اظهارت فتاحی دستگاه‌های نظارتی دیگر هم هر یک فهرست‌های متفاوتی از ٢٠٠ تا ٣٠٠ فروشنده VPN به دادستانی اعلام کرده‌اند؛ اما یک عزم راسخ و جدی برای برخورد با این افراد  وجود ندارد.  فتاحی هم مشکل اصلی در این زمینه را خلاء قانونی اعلام و تاکید کرده که قاضی نمی‌تواند در این زمینه به مواد قانونی استناد و برخوردی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi