آموزش 1119

یکشنبه، 15 دی 98 - 08:47

قرار است به زودی شاهد انجام تراکنش‌‌های بانکی و پرداخت‌های آنلاین در راستای بالا بردن سطح امنیت صرفا با استفاده از رمز پویا (رمز یک‌بار مصرف) امکان‌‌پذیر خواهد بود. برای دریافت رمز یک‌بار مصرف روش‌های مختلفی از سوی بانک های کشور ارایه شده که البته همین یکپارچه نبودن روش‌ها نقد جدی است که به اجرای این طرح وارد است. با توجه به فراگیری این موضوع برای تمام مشتریان بانکی که خریدهای غیرحضوری از طریق کارت بانکی دارند، با روش‌های فعال‌سازی رمز دوم پویا در بانک‌های مختلف در این گزارش آشنا می‌شوید.

بانک صادرات

به منظور دریافت رمز دوم پویا بانک صادرات باید از «اپلیکیشن ریما» استفاده کنید. به منظور فعال‌سازی این اپلیکیشن پس از دریافت و نصب آن باید به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک صادرات مراجعه کنید و عملیات فعال‌سازی رمز دوم پویا را انجام دهید. پس از آن یک کد از طریق دستگاه برای شما چاپ می‌شود و یک کد هم از طریق پیامک ارسال می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید عملیات فعال‌سازی اپلیکیشن را انجام دهید.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

همچنین مشتری‌هایی که گوشی هوشمند ندارند می‌توانند از طریق درگاه USSD یا همان #۷۱۹* بانک صادرات ایران و انتخاب گزینه‌ی مربوط به دریافت رمز دوم به‌صورت پویا، اقدام کنند.

 

 

بانک تجارت

به منظور دریافت رمز دوم پویا بانک تجارت باید از اپلیکیشن همراز استفاده کنید. برای فعال‌سازی این اپلیکیشن باید به یکی از خودپردازهای بانک تجارت مراجعه کنید و سپس از بخش خدمات رمز، گزینه فعال‌سازی رمز پویا را انتخاب کنید تا کد فعال‌سازی از طریق پیامک برای شما ارسال شود. با استفاده از این کد اپلیکیشن را فعال کنید و از آن پس برای دریافت رمز دوم پویا بانک تجارت هر بار به آن مراجعه کنید.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک تجارت امکان دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف از طریق کد USSD را نیز با شماره‌گیری کد دستوری #۸۸*۷۸۸* فراهم کرده است.

بانک ملت

به منظور دریافت رمز دوم پویا بانک ملت می‌توانید به دو طریق اقدام کنید:

روش اول: در روش اول ابتدا باید نرم‌افزار «رمزنگار ملت» را از وب‌سایت آن دانلود و نصب کنید. سپس برای فعال‌سازی این نرم‌افزار لازم است به یکی از خودپردازهای بانک ملت مراجعه کنید و از طریق منوی خدمات رمز پویا، گزینه «فعال‌سازی رمزنگار ملت» را انتخاب کنید. سپس یک کد فعال‌سازی برای شما ارسال خواهد شد که از طریق آن می‌توانید اپلیکیشن را فعال کنید.

روش دوم: در روش دوم باز هم باید به سراغ یکی از خودپردازهای بانک ملت بروید و از منوی خدمات رمز پویا، گزینه فعال‌سازی رمز دوم پویا (پیامک) را انتخاب کنید. سپس شماره همراه نمایش داده شده را انتخاب کنید تا راهنمای استفاده از آن برای شما ارسال شود. پس از این هر بار که نیاز به رمز دوم داشتید می‌توانید چهار رقم آخر کارت خود را به شماره ۳۰۰۰۳۳۰۳ ارسال کنید تا رمز دوم پویا برای شما از طریق پیامک ارسال شود.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک آینده

کاربران بانک آینده باید از اپلیکیشن «ریما» برای تولید رمز دوم یک بار مصرف (پویا) استفاده کنند. پس از دانلود و نصب این نرم‌افزار، کاربر باید اطلاعات خود اعم از شماره تلفنی که در زمان افتتاح حساب به بانک معرفی کرده است را وارد کند. سپس یک کد فعال‌سازی برای کاربر پیامک شده که باید در اپلیکیشن وارد شود. پس از آن مشتری برای دریافت کد امنیتی باید به یکی از خودپردازهای بانک آینده مراجعه کند. در این مرحله با وارد کردن شماره همراه، یک کد امنیتی ۱۲۰ کاراکتری از طریق پیامک به تلفن همراه کاربر ارسال می‌شود. همچنین یک کد امنیتی ۸ رقمی نیز روی رسید دستگاه چاپ می‌شود. کاربر با وارد کردن این دو کد در اپلیکیشن می‌تواند نسبت به فعال‌سازی آن اقدام کند.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک ملی

روش اصلی معرفی شده برای دریافت رمز پویای بانک ملی استفاده از سامانه ۶۰ است. پس از دانلود این اپلیکیشن از طریق مراجعه به شعبه و یا دستگاه خودپرداز آن را فعال کنید. هر بار که این اپلیکیشن را باز کنید می‌توانید رمز دوم پویا دریافت کنید. رمز پویا برای بانک ملی از طریق کد دستوری USSD نیز قابل دریافت است. برای این کار باید از طریق شماره‌گیری کد *۷۳۷*۶۰# مراحل فعال‌سازی دریافت رمز از طریق این روش را انجام دهید. پس از انجام این مراحل، کد فعال‌سازی اولیه از طریق پیامک برای شما ارسال شده و به دنبال آن این قابلیت فعال می‌شود. لازم به ذکر است استفاده از این روش نیاز به اینترنت یا نصب اپلیکیشن ندارد. روش سوم برای دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف بانک ملی استفاده از نرم‌افزار مرزبان است. مراحل فعال‌سازی این نرم‌افزار از طریق راهنمای تصویری داخل آن قابل انجام است.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام 

بانک سپه

برای دریافت رمز دوم پویا بانک سپه باید نرم‌افزار رمزساز سپه را دریافت و نصب کنید. به منظور فعال‌سازی این اپلیکیشن باید به یکی از شعب این بانک مراجعه کنید، زیرا کد فعال‌سازی اولیه این اپلیکیشن از طریق پیامک ارسال نخواهد شد.

لازم به ذکر است در صورتی که سامانه مشتری‌محور بانک سپه را فعال کرده باشید، می‌توانید از طریق همان صفحه، رمز دوم پویا را دریافت کنید و نیاز به عملیات بیشتری نخواهید داشت.

همچنین اشاره به این نکته ضروری است که در حال حاضر روش دیگری برای دریافت رمز دوم پویا از سوی این بانک معرفی و اعلام نشده است.

 

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک کشاورزی

برای دریافت رمز دوم پویا بانک کشاورزی باید از «اپلیکیشن ریما» استفاده کنید. بنابراین:

ابتدا اپلیکیشن ریما را از سایت بانک کشاورزی دریافت و نصب کنید.

به منظور فعال‌سازی اولیه این نرم‌افزار، باید به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک مراجعه کرده و مراحل فعال‌سازی آن را انجام دهید. سپس یک توکن(رمز) توسط دستگاه خودپرداز و یک رمز توسط پیامک برای شما ارسال می‌شود و با استفاده از آ‌نها می‌توانید اپلیکیشن را فعال کنید. پس از آن با هر بار باز کردن اپلیکیشن، رمز دوم پویا جدیدی را دریافت خواهید کرد.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک مسکن

برای دریافت رمز پویا بانک مسکن باید ابتدا به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک مراجعه و سپس مراحل زیر را طی کنید:

گزینه خدمات رمز را انتخاب کرده و از بخش خدمات دیگر، تخصیص رمز دوم پویا را انتخاب کنید. شماره موبایلی که قبلا در حساب بانکی‌تان ثبت کرده‌اید را وارد کنید. سپس لینک دریافت اپلیکیشن و کد فعال‌سازی آن از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود و رمز ورود توسط دستگاه چاپ و در اختیار شما قرار می‌گیرد. نرم‌افزار را دانلود و نصب کنید و بعد با کد ارسال شده و رمزی که دریافت کردید آن را فعال کنید. پس از این هر بار که گزینه دریافت رمز را انتخاب کنید، رمز دوم پویا از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

برای استفاده از رمز دوم پیامکی بایدچهار رقم آخر شماره کارت خود را از طریق شماره همراه (شماره همراه مرتبط با کارت که در زمان فعال‌سازی رمز پویا مورد استفاده قرار گرفته) به سرشماره ۱۰۰۰۲۵۱۶ پیامک و بخش رمز متغیر را از طریق همین سرشماره دریافت کنید. رمز پویای کارت از قسمت ثابت (چاپ شده در رسید) و قسمت متغیر (دریافت شده از طریق پیامک) تشکیل می‌شود.

پست‌بانک

برای دریافت رمز دوم پویا پست‌بانک ایران باید از نرم‌افزار رمزساز موبایلی این بانک استفاده کنید. پس از دریافت و نصب این اپلیکیشن باید به یکی از شعب این بانک مراجعه کرده و درخواست فعال‌سازی رمز دوم پویا را برای کارتی که قصد استفاده از آن را دارید، ثبت کنید. سپس شعبه کد‌ «QR»ی را در اختیار شما قرار می‌دهد که باید آن را اسکن کنید و همزمان کد فعال‌سازی چهار رقمی نیز از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود که با استفاده از این کد و رمز می‌توانید اپلیکیشن را فعال‌سازی کنید.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین از «نرم‌افزار ارس» برای تولید رمز دوم استفاده می‌کند. مشتریان این بانک باید ابتدا این نرم‌افزار را روی گوشی خود نصب کرده و سپس برای فعال‌سازی به یکی از روش‌های زیر اقدام کنند.

مراجعه حضوری به شعبه: مشتریان با مراجعه به یکی از شعب و اسکن بارکد دوبعدی با استفاده از اپلیکیشن ارس و همچنین وارد کردن کد پیامک، می‌توانند رمز دوم خود را فعال کنند.

مراجعه به اینترنت‌بانک: با ورود به سامانه اینترنت‌بانک اقتصاد نوین و ورود به منوی «کارت»، بخش فعال‌سازی رمز دوم یک‌بار مصرف قابل مشاهده است. در این قسمت مشتریان می‌توانند رمز دوم پویا را به صورت غیرحضوری فعال کنند.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک انصار

بانک انصار برای تولید رمز دوم یک‌بار مصرف از «نرم‌افزار ارس» استفاده می‌کند. مشتریان بانک انصار باید ابتدا این نرم‌افزار را دانلود و نصب کنند، سپس باید به یکی از شعب بانک انصار مراجعه کرده و برای فعال‌سازی رمز پویا درخواست رسمی دهند. پس از ارایه درخواست، یک کد برای کاربر پیامک می‌شود. کاربر با وارد کردن این کد در اپلیکیشن ارس و سپس اسکن کد QR ارایه شده توسط شعبه، می‌تواند رمز دوم یک‌بار مصرف را فعال کند. به توصیه بانک انصار، مشتریان این بانک باید فرایند فعال‌سازی را الزاما در داخل شعبه انجام دهند.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک ایران‌زمین

دریافت رمز پویا این بانک از طریق اپلیکیشن رمزساز ایران‌زمین صورت می‌گیرد. پس از دانلود و نصب، برای فعال‌سازی این اپلیکیشن حتما باید به شعبه بانک مراجعه کنید. با مراجعه به بانک، یک کد QR در اختیار شما قرار خواهد گرفت که با استفاده از آن، اپلیکیشن رمزساز فعال خواهد شد. روش دیگر برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمزساز، استفاده از اینترنت‌بانک است. با ورود به اینترنت‌بانک ایران‌زمین و مراجعه به صفحه اصلی حساب بانکی خود، گزینه فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف را انتخاب کنید. با این کار یک کد اختصاصی برای شما پیامک خواهد شد که با استفاده از آن می‌توانید اپلیکیشن رمزساز را فعال کنید.

بانک پارسیان

مشتریان بانک پارسیان باید در ابتدا نرم‌افزار «پارسیان من» را دانلود و نصب کنند. پس از آن باید به یکی از دستگاه‌های خودپرداز این بانک مراجعه کرده و از منوی «خدمات رمز»، «فعال‌سازی رمز دوم یک‌بار مصرف» را انتخاب کنند. در این زمان، رمزی از طریق پیامک به مشتری ارسال می‌شود. کاربر باید این رمز را به همراه شماره کارت خود در «پارسیان من» وارد کند.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک پاسارگاد

فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف بانک پاسارگاد از طریق سرویس همراه بانک پاسارگاد انجام می‌شود. به همین دلیل در صورت فعال نبودن آن باید به یکی از شعب بانک مراجعه و درخواست استفاده از همراه بانک را ثبت کنید. با فعال‌سازی همراه بانک، دو روش برای فعال‌سازی رمز دوم یک‌بار مصرف پیش روی شماست:

روش اول: در اپلیکیشن همراه بانک پاسارگاد وارد بخش «سایر» شده و سپس گزینه «عملیات کارت» را انتخاب کنید. در این منو با استفاده از گزینه فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف کارت می‌توانید رمز پویا را فعال کنید.

روش دوم: در سامانه بانکداری مجازی بانک پاسارگاد وارد بخش «کارت» و سپس بخش «کارت‌های من» شوید و پس از آن در بخش «عملیات» وارد گزینه «مدیریت نوع رمز دوم» شوید و باقی مراحل تا احراز هویت را روی تلفن همراه خود ادامه دهید.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

 

بانک رفاه کارگران

دریافت رمز یک‌بار مصرف این بانک با استفاده از نرم‌افزار «رمز یک‌بار مصرف موبایلی» انجام می‌شود.مشتریان بانک رفاه کارگران باید برای فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف، ابتدا به یکی از شعب بانک رفاه مراجعه کرده و شماره سریال و شماره فعال‌سازی اپلیکیشن را دریافت کنند. با توجه به اینکه شماره سریال دریافتی با FDL یا FDN شروع می‌شود، باید یکی از نرم‌افزارهای رمز یک‌بار مصرف موبایلی را دریافت و نصب کنند.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک شهر

نرم‌افزار مخصوص بانک شهر برای دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف «رمز نت» است.

برای فعال کردن این نرم‌افزار، مشتریان بانک شهر باید آن را از سایت بانک شهر دانلود کرده و اطلاعات هویتی خود را در آن وارد کنند، سپس با مراجعه به یکی از شعب این بانک، برای احراز هویت و فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف از طریق اسکن بارکد دوبعدی اقدام کنند.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک دی

این بانک از «نرم‌افزار ارس» برای ارسال رمز یک‌بار مصرف استفاده می‌کند. مشتریان بانک دی ابتدا باید این نرم‌افزار را نصب کرده و سپس به یکی از دو روش زیر آن را فعال کنند.

مراجعه حضوری به شعبه: با مراجعه به یکی از شعب بانک دی و درخواست QR Code، یک بارکد دوبعدی صادر می‌شود. کافی است مشتری این بارکد را با استفاده از نرم‌افزار «ارس» اسکن کند. یک پیامک برای فعال‌سازی رمز دوم به تلفن همراه مشتری ارسال می‌شود که با وارد کردن این کد در اپلیکیشن، رمز یک‌بار مصرف فعال می‌شود.

مراجعه به اینترنت‌بانک: با مراجعه به سامانه اینترنت‌بانک دی و بخش فعال‌سازی رمز دوم یک‌بار مصرف، می‌توان درخواست صدور QR Code داد. پس از صدور این بارکد دوبعدی، می‌توان آن را با نرم‌افزار «ارس» دانلود کرده و پیامک ارسالی از طرف بانک را نیز وارد کرد. با انجام این فرایند، رمز دوم یک‌بار مصرف، فعال می‌شود.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک سامان

اپلیکیشن معرفی شده از طرف بانک سامان برای دریافت رمز دوم یک‌بار مصرف «رمزینه» است. برای فعال‌سازی رمز دوم در این بانک دو راه وجود دارد:

مراجعه حضوری به شعبه: مشتریان بانک سامان می‌توانند به یکی از شعب این بانک مراجعه کرده و درخواست فعال‌سازی رمز دوم را ارایه کنند. شعبه، یک بارکد دوبعدی به این افراد داده و یک کد فعال‌سازی نیز از طریق پیامک برای مشتری ارسال می‌شود. با اسکن بارکد و وارد کردن رمز در اپلیکیشن «رمزینه»، فعال‌سازی انجام می‌شود.

سامانه نت‌بانک سامان: کاربران می‌توانند با ورود به بخش «مدیریت کارت» و انتخاب گزینه، «فعال‌سازی رمز دوم یک‌بار مصرف» وارد صفحه فعال‌سازی شوند. در این صفحه، ابتدا باید کارت مورد نظر انتخاب شده و گزینه «فعال‌سازی برنامک» تایید شود. رمز شش رقمی ارایه شده را باید در «رمزینه» وارد کرد.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام  

بانک سینا

دریافت رمز پویا برای کارت بانک سینا از طریق «نرم‌افزار ارس» انجام می‌شود. مشتریان بانک سینا برای فعال‌سازی نرم‌افزار ارس باید یک‌ بار به بانک مراجعه کنند. پس از ثبت درخواست صدور رمز پویا در شعبه بانک سینا، کد QR در اختیار شما قرار می‌گیرد. برای فعال‌سازی اپلیکیشن ارس، پس از نصب آن وارد گزینه «افزودن بانک جدید» شوید و گزینه «بانک سینا» را انتخاب کنید. در این قسمت گزینه اسکن بارکد را لمس کرده و کد QR دریافتی از شعبه بانک را اسکن کنید. در مرحله بعد با وارد کردن شماره کد پیامک شده به خط صاحب حساب، مراحل فعال‌سازی به اتمام رسیده و می‌توانید از نرم‌افزار ارس برای صدور رمز یک‌بار مصرف پویا استفاده کنید.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک قوامین

بانک قوامین برای تولید رمز پویا نرم‌افزار «جی بی رمز» را ارایه داده است. برای راه‌اندازی این اپلیکیشن باید به صورت حضوری به یکی از خودپردازهای بانک قوامین مراجعه کرده و در آنجا از طریق بخش «خدمات رمز» گزینه «فعال‌سازی رمز دوم پویا» را انتخاب کنید و کد هشت رقمی چاپ شده را از دستگاه دریافت کنید. این کد را به همراه کدی که از طریق پیامک برای صاحب حساب ارسال شده، برای فعال‌سازی در نرم‌افزار جی بی رمز، وارد کنید. پس از فعال‌سازی، با هر بار ورود به جی بی رمز می‌توانید رمز یک‌بار مصرف دریافت کنید.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک خاورمیانه

اگر کاربر بانک خاورمیانه هستید، برای فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف کارت خود باید اپلیکیشن رمز پویا را دانلود کنید. پس از دانلود و نصب این اپلیکیشن، به یکی از شعب بانک خاورمیانه مراجعه و فرم درخواست صدور رمز یک‌بار مصرف را پر کنید. پس از پر کردن فرم، یک کد اختصاصی برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمز پویا به شما ارایه می‌شود.

برای فعال‌سازی رمز پویا باید شماره مشتری خود و کد فعال‌سازی دریافتی از بانک را در اپلیکیشن رمز پویا وارد کنید. سپس رمزی از سوی سرشماره بانک به شماره موبایلی که به حساب‌تان متصل است پیامک می‌شود. با وارد کردن رمز دریافتی در اپلیکیشن، فرایند فعال‌سازی تکمیل شده و از این پس می‌توانید از این اپلیکیشن رمز پویا را دریافت کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که تنها برای فعال‌سازی اپلیکیشن رمز پویا به اتصال اینترنت نیاز دارید و درخواست رمز یک‌بار مصرف به صورت آفلاین نیز امکان‌پذیر است.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک کارآفرین

این بانک تا کنون روش قطعی استفاده از رمز پویا را اعلام نکرده است. ولی به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، پیش‌نیاز فعال‌سازی و استفاده از خدمت رمز دوم یک‌بار مصرف (رمز پویا)، معرفی شماره تلفن همراه کاربر است. از این رو کاربران در گام اول باید نسبت به معرفی شماره همراه خود به بانک اقدام کنند. لازم به ذکر است که شماره همراه مورد نظر باید متعلق به مشتری و در اختیار وی باشد.

بانک سرمایه

این بانک برای دریافت رمز پویا اپلیکیشن رمزساز سرمایه را ارایه کرده است. دارندگان کارت بانک سرمایه برای فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف باید وارد حساب اینترنت بانک خود شده و در بخش تنظیمات، گزینه فعال‌سازی برنامه رمزساز را انتخاب کنند. در این بخش با انتخاب گزینه «رمز یک‌بار مصرف کارت» پیامکی به شماره تلفن کاربر (شماره‌ای که از پیش به حساب او متصل شده است) ارسال شده و همزمان کد QR در صفحه سایت نمایش داده می‌شود. در ابتدای فرایند فعال‌سازی اپلیکیشن این کد باید اسکن شود. در نهایت اگر به هر دلیلی امکان طی مراحل ذکر شده را ندارید، برای دریافت رمز پویا می‌توانید به شعب بانک سرمایه مراجعه کنید.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک حکمت ایرانیان

برای دریافت رمز پویا کارت بانک حکمت ایرانیان ابتدا اپلیکیشن ارس را دانلود کنید. برای شروع کار باید به یکی از شعبه‌ها مراجعه کرده و درخواست فعال‌سازی رمز دوم یک‌بار مصرف خود را ارایه دهید. مثل سایر بانک‌هایی که از اپلیکیشن ارس استفاده می‌کنند، در اینجا نیز کد QR چاپی در اختیار شما قرار خواهد گرفت و همزمان یک کد نیز به خط تلفن متصل به کارت، پیامک می‌شود. در اولین ورود خود به اپلیکیشن ارس رمز ورود انتخاب می‌کنید و از آن پس می‌توانید رمز پویای تمام بانک‌های طرف قرارداد با این اپلیکیشن را دریافت کنید.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک گردشگری

رمز دوم یک‌بار مصرف بانک گردشگری را می‌توانید از طریق اینترنت‌بانک یا اپلیکیشن همراه بانک گردشگری فعال کنید. در همراه بانک گردشگری در منوی اصلی به بخش «عملیات کارت» رفته و در آنجا گزینه «فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف کارت» را انتخاب کنید. در این مرحله لیستی از شماره کارت‌های متصل به شماره ملی شما نمایش داده خواهد شد که می‌توانید رمز دوم یک‌بار مصرف را برای هر کدام فعال کنید.

در استفاده از اینترنت‌بانک، به بخش «کارت‌های من» از منوی «کارت» مراجعه کرده و پس از انتخاب کارت مورد نظر، روی «آیتم سه نقطه» کلیک کنید و در پنجره باز شده گزینه «مدیریت نوع رمز دوم» را انتخاب کنید. در نهایت کافی است گزینه رمز پویا را برای کارت مورد نظر خود فعال کنید.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

 

بانک قرض‌الحسنه رسالت

برای استفاده از رمز یک‌بارمصرف بانک قرض‌الحسنه رسالت، ابتدا باید از طریق اینترنت‌بانک یا موبایل‌بانک فعال‌سازی رمز پویا را انجام دهید. در سامانه اینترنت‌بانک وارد منوی «کارت» شده و گزینه «کارت من» را انتخاب کنید. در این مرحله کارتی که قصد فعال‌سازی رمز دوم یک بار مصرف آن را دارید انتخاب کرده و روی گزینه عملیات مربوط به آن کلیک کنید. در پنجره کوچکی که باز می‌شود گزینه «مدیریت نوع رمز دوم» را انتخاب کرده و در صفحه جدید «درخواست صدور رمز دوم یک‌بار مصرف» را تایید کنید.

روش دیگر برای فعال‌سازی رمز پویا، استفاده از همراه بانک است. برای این منظور در صفحه اصلی اپلیکیشن وارد منوی «سایر» شده و «عملیات کارت» را انتخاب کنید. در اینجا گزینه «فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف کارت» را انتخاب کرده تا رمز کارت مورد نظرتان را فعال کنید.

پس از فعال‌سازی رمز پویا، برای هر بار تولید آن کافی است نرم‌افزار موبایل بانک را اجرا کرده و در بخش «سایر» و به گزینه «رمز یک‌بار مصرف کارت» مراجعه کنید.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

توسعه‌تعاون

بانک توسعه‌تعاون به منظور تولید رمز دوم پویا از نرم‌افزار همراه‌بانک خود استفاده می‌کند. بنابراین ابتدا باید این نرم‌افزار را دانلود و نصب کنید. به منظور فعال‌سازی عملیات دریافت رمز دوم پویا می‌توانید از طریق اینترنت بانک یا نرم‌افزار همراه بانک اقدام کنید.

در روش اول کافی است پس از ورود به اینترنت‌بانک خود از منوی کارت و سپس کارت‌های من، گزینه «ستون عملیات» را انتخاب کرده و سپس «دریافت رمز پویا» را بزنید تا این رمز برای حساب متصل به کارت فعال شود.

در روش دوم نیز باید مسیر نسبتا مشابهی را از طریق منوی «سایر/عملیات کارت/ فعال‌سازی رمز یک‌بار مصرف» طی کنید تا فرایند فعال‌سازی برای کارت شما انجام شود.

پس از فعال کردن رمز دوم پویا برای بانک توسعه تعاون از طریق روش اول یا دوم، هر بار که نیاز به این رمز داشتید می‌توانید از طریق اپلیکیشن همراه بانک به منوی «سایر» بروید و بعد گزینه «رمز یک‌بار مصرف کارت» را انتخاب کنید تا رمز برای شما تولید شود.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

مؤسسه اعتباری توسعه

برای دانلود و نصب اپلیکیشن لازم برای دریافت رمز یک‌بار مصرف مؤسسه اعتباری توسعه می‌توانید توسط لینک زیر اقدام کنید:

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک صنعت و معدن

به منظور دریافت رمز دوم پویا بانک صنعت و معدن باید از نرم‌افزار رمزساز این بانک استفاده کنید. برای فعال‌سازی این نرم‌افزار دو روش معرفی شده است:

روش اول: مراجعه به شعب این بانک، ثبت درخواست و دریافت کد QR و سپس اسکن آن توسط اپلیکیشن به منظور فعال‌سازی اپلیکیشن.

روش دوم: در صورتی که از خدمات بانکداری اینترنتی این بانک استفاده کنید، می‌توانید با ورود به حساب کاربری خود از بخش خدمات رمز، فعال‌سازی رمز پویا را انتخاب کنید و سپس QR Code به نمایش درآمده را توسط اپلیکیشن اسکن کنید تا فعال‌سازی آن انجام شود.

 

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

مؤسسه اعتباری کوثر

برای فعال‌سازی همراه بانک و اینترنت بانک مؤسسه اعتباری کوثر باید ابتدا به یکی از شعب مؤسسه اعتباری کوثر مراجعه کنید.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران

رمز دوم یک‌بارمصرف کارت‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از طریق «نرم‌افزار ارس» دریافت می‌شود. برای فعال‌سازی رمز دوم پویا باید به یکی از شعب بانک مهر ایران مراجعه کرده و از شعبه کد QR حساب خود را دریافت کنید. با دریافت QR و وارد کردن کدی که از طریق بانک به شماره شما پیامک می‌شود، اپلیکیشن ارس را فعال کرده و از این پس رمز پویای خود را هر بار از طریق آن دریافت کنید.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

بانک ایران زمین

نرم‌افزار رمزساز ایران زمین، قابل استفاده روی گوشی‌های همراه‌با سیستم‌عامل اندروید و IOS است و مشتری‌ها می‌توانند برای تولید رمز دوم یک‌بارمصرف پویا از آن استفاده کنند. مشتری‌های بانک ایران زمین می‌توانند بعد از مراجعه به شعب و ثبت درخواست خود و همچنین نصب و فعال‌سازی نرم‌افزار روی سیستم‌عامل گوشی مورد نظر، نسبت به تولید رمز یکبار مصرف برای انجام عملیات مالی و غیرمالی اقدام کنند. نحوه‌ی فعال‌سازی سرویس رمز یک‌بار مصرف کارت به شرح زیر است:

۱- مراجعه مشتری به شعب بانک ایران زمین

۲- ثبت درخواست فعال‌سازی سرویس رمز یک‌بار مصرف توسط مشتری

۳- تخصیص دسترسی و فعال‌سازی سرویس مذکور و تحویل QRCode توسط کاربر شعبه

۴- دانلود نرم‌افزار رمزساز بانک ایران زمین از سایت izbank.ir باتوجه به سیستم‌عامل گوشی همراه و نصب آن روی گوشی همراه توسط مشتری

۵- فعال‌سازی نرم‌افزار مذکور از طریق QRCode دریافتی از شعبه و انتخاب رمز ورود به نرم‌افزار رمزساز

مشتری‌های بانک ایران زمین می‌توانند به روش زیر نسبت به دریافت لینک دانلود «نرم‌افزار رمزساز ایران زمین» اقدام کنند.

  • ارسال عدد ۲۵ به شماره ۳۰۰۰۶۹۰۵ برای دریافت لینک نسخه اندروید
  • ارسال عدد ۲۵ به شماره ۳۰۰۰۶۹۰۵ برای دریافت لینک نسخه آیفون

مشتری‌های بانک ایرن زمین همچنین می‌توانند برای دریافت پیامکی رمز پویای خود عدد ۱۰ را به سامانه‌ی پیامکی ۳۰۰۰۶۹۰۵ ارسال کنند تا پس از تأیید شماره همراه رمز پویا را در بانک ایران زمین به‌صورت پیامکی دریافت کنند.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

 

مؤسسه اعتباری ملل

مؤسسه اعتباری ملل امکان دریافت رمز یک‌بارمصرف را از طریق نرم‌افزار «فام» برای مشتری‌های خود فراهم کرده که روند فعال‌سازی آن مشابه اپلیکیشن سایر بانک‌ها است.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

مؤسسه اعتباری نور

مؤسسه اعتباری نور امکان صدور رمز اول و دوم به‌صورت یک بار مصرف را از طریق نرم‌افزار موبایلی ریما فراهم کرده است. مراحل فعال‌سازی به شرح زیر است:

۱- مراجعه‌ی مشتری به سایت مؤسسه و دریافت برنامه‌ی رمز یک‌بار مصرف ریما

۲- نصب برنامه و ورود اطلاعات مورد نیاز جهت فعال‌سازی توسط کاربر (انتخاب رمز و ورود شماره همراه)

۳- دریافت کد تأیید از طریق پیامک و ثبت آن در مرحله‌ی مربوطه

۴- مراجعه به خودپردازهای مؤسسه اعتباری نور و انتخاب گزینه عملیات رمز – فعال‌سازی رمز اول یا دوم یک‌بار مصرف

۵- پس از انتخاب گزینه فعال‌سازی و ثبت شماره همراه، یک توکن دوبخشی شامل هشت کاراکتر که از طریق رسید بانکی دریافت می‌شود و مابقی آن از طریق پیامک برای مشتری ارسال می‌شود، باید در بخش مربوطه وارد شود.

۶- پس از ورود رمزهای دریافتی با لمس کلید ثبت، هر ۶۰ ثانیه یک رمز جدید تولید خواهد شد که در برنامه قابل مشاهده است.

۷- غیرفعال‌سازی رمز اول و دوم یکبار مصرف با مراجعه به خودپردازهای مؤسسه اعتباری نور و انتخاب گزینه‌ی «عملیات رمز-غیرفعال‌سازی رمز یکبار مصرف اول و دوم» انجام می‌گیرد.

لینک دریافت اپلیکیشن و راهنمای گام‌به‌گام

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi