پنجشنبه، 01 اسفند 98 - 02:55

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

 شهردار اصفهان گفت: در این دوره مدیریت شهری، سازمان فاوا گام‌هاي مؤثري برداشته و حرکت‌هايي رو به جلو انجام داده است و امروز همگان مي‌خواهند فاوا عرصه تحول در نوآوري و يک مرکز توليد باشد که بتواند نيازهاي شهر و شهرداري را مرتفع سازد. قدرت الله نوروزی، در آئین رونمایی از سامانه‌های توليد شده در سازمان فاوا شهرداري اصفهان اظهار کرد: امروز از چهار سامانه ارزشمند رونمايي شد که هرکدام نقش مؤثري در تحقق برنامه‌هاي مرتبط با مسائل سازمان دارد.وی با بیان اینکه «شهر هوشمند» یکي از برنامه‌هاي مهمي است که با قوت ادامه مي‌يابد، افزود: در اين راستا شهر در مسير هوشمند شدن قرار مي‌گيرد و شهروندان با فراگيري آموزش، از تکنولوژي‌هاي نوين بهره مند مي‌شوند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه همواره از سازمان فاوا انتظار داشته‌ایم که به عنوان محور اصلی توسعه در زمينه نوآوري و خلاقيت فعال باشد، تصريح کرد: دليل اين انتظار وجود ظرفيت‌هاي بسيار بالا در اين سازمان است چرا که سازمان فاوا زيرساخت‌ها و توانمندي لازم به لحاظ نيروهاي انساني برجسته و متخصصان را زبده دارد.

وی تأکید کرد: سیاست شهرداری و شوراي شهر توسعه و نوآوري همراه با خلاقيت در سازمان فاوا است که اين مهم در بودجه نيز نمايان است؛ مجموعه اين عناصر با مديريت صحيح و اقدامات به موقع همچنين افزايش انگيزه براي تحقق برنامه‌ها، مسير را به سمتي پيش مي‌برد که سازمان فاوا در سطح شايسته خود قرار گيرد.

نوروزی با بیان اینکه سازمان فاوا باید توليدکننده نيازهاي شهر باشد و همه شرکت‌هايي که در اين حوزه فعال هستند از فاوا و مجموعه نيروهاي آن الگو بگيرند، افزود: توانمند بودن سازمان و نيروهاي انساني آن همواره مورد توجه مديريت شهري بوده است البته شايد در اين راستا در برخي موارد راهبري و هدايتگري دچار خلل نيز باشد.

وی تأکید کرد: امروز در شهرداری اصفهان نقش هدایتگري اينگونه ايفا مي‌شود که سازمان فاوا بتواند به تمام نظريات جنبه عملي ببخشد؛ البته تلاش‌هاي خوبي انجام شده گرچه با انتظارات، انطباق پيدا نکرده است.

شهردار اصفهان با تأکید بر اینکه سازمان فاوا تا پایان سال باید به لحاظ مالي مستقل شود، گفت: سازمان فاوا بايد استقلال خود را در تمام زمينه‌ها پيدا و در راستاي تأمين نيازهاي شهري مرتبط اقدام کند، اين ظرفيت به لحاظ نيروهاي انساني و زيرساخت‌ها وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره مدیریت شهري، سازمان فاوا گام‌هاي مؤثري برداشته و حرکت‌هايي رو به جلو انجام داده است و امروز همه مي‌خواهند فاوا عرصه تحول در نوآوري و يک مرکز توليد باشد بتواند نيازهاي شهر و شهرداري را مرتفع سازد.

نوروزی با بیان اینکه شهرداری اصفهان همچون دو سال گذشته به دليل اقدامات مؤثر و تحقق وعده‌ها همچنين اجراي سياست‌ها در سازمان فاوا، حمايت خود از اين سازمان را افزايش مي‌دهد، اظهار کرد: با تمرکز گرايي مخالف هستيم و تأکيد داريم كه سياست عدم تمركز بايد در همه جا، نه فقط در عالم سياست و مديريت كلان كشور باشد، اما در تمركز زدايي آنچه سازمان فاوا مأموريت پيدا مي‌كند بايد به صورت متمركز انجام شود.

وی با بیان اینکه نمی‌توان چندين سازمان مشابه فاوا در شهر داشته باشيم، ادامه داد: هرکسي بايد مأموريت خود را انجام دهد و اگر نياز به خدماتي دارد آن خدمات را از سازمان فاوا دريافت کند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه فاوا باید یک سازمان مدعي و مطالبه گر باشد، گفت: اين سازمان مي‌تواند در تمام دستگاه‌هاي زيرمجموعه شهرداري ورود پيدا کرده و مداخله داشته باشد؛ اقتدار سازمان بايد حفظ شود و شهرداري اصفهان از آن حمايت مي‌کند.

نوروزی با قدردانی از تمام افرادی که در این سازمان تلاش مي‌کنند، تأکيد کرد: سازمان فاوا بايد يك دستگاه خدمت رسان به همه دستگاه‌ها باشد.

به گزارش ایمنا، رونمایی از سامانه‌های توليد شده در سازمان فاواي شهرداري اصفهان شامل سامانه جامع منابع انساني، سامانه مالي و اقتصادي، سامانه بازرسي، سامانه شهر يادگيرنده، يکپارچه سازي، مديريت بهينه و افزايش شفافيت در مسير هوشمندسازي توليدشده توسط مهندسان و کارشناسان سازمان فاوا به صورت داخلي است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi