دوشنبه، 12 اسفند 98 - 01:13

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

 

 

 

به دلیل سرعت سرایت و عدم وجود درمان برای ویروس کرونا ترس از اپیدمی شدن آن بیشتر شده است، در این شرایط خاص که شیوع کرونا کم کم گسترش می‌یابد مراکز درمانی می‌توانند کانون این ویروس باشند پرهیز از مراجعه غیرضروری به این مراکز، برای حفظ سلامت افراد و نیز در جهت سرویس دهی کادر درمان به بیماران بستری در بیمارستان‌ها مؤثر است. اما طبیعی است که با دیدن علائم سرماخوردگی و یا استرس ناشی از همه‌گیر شدن این ویروس ناشناخته افراد نگران شوند.

با توجه به افزایش شیوع بیماری کرونا در کشور، به منظور شناسایی سریعتر علائم مشابه این بیماری و اطلاع رسانی و همچنین آموزش بهداشت فردی و اجتماعی جهت جلوگیری از پیشرفت بیماری، سامانه‌ خودارزیابی، آموزشی و اطلاع رسانی کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی اصفهان راه اندازی شد.

 شهروندان استان با مراجعه به لینک  www.coronaisfahan.ir  و تکمیل پرسشنامه، می‌توانند جهت خود ارزیابی و فراگیری آموزش‌های لازم از علائم ابتلا به بیماری کرونا آگاهی یابند. همچنین در صورت داشتن هرگونه علائم مشکوک به این بیماری نتیجه پرسشنامه بصورت پیامک به آنان ارسال شده و با کارشناسان بهداشت عمومی مرتبط خواهند شد.

با ورود به سامانه خودارزیابی ابتلاء به کرونا با یک صفحه مواجه می‌شوید که توضیحات عدم مراجعه به مراکز درمانی دارد و در پایین صفحه اطلاعات آموزشی از بیماری کرونا، پیشگیری از کرونا و آمار مبتلایان به کرونا قابل مشاهده است. با کلیک بر روی شروع آزمون تست ابتلاء به کرونای شما آغاز می‌شود که شامل ده سوال است.

 

در قسمت اول از شما خواسته می‌شود شماره تلفن همراه خود را وارد کنید که در صورت عدم تمایل برای ثبت شماره خود می‌توانید با وارد کردن عدد «۱۰» به بخش بعدی آزمون بروید.

 

سوال دوم در مورد جنسیت شما است که با انتخاب گزینه زن یا مرد و سپس کلید بعدی به پرسش سوم این آزمون منتقل می‌شوید.

 

سوال سوم در مورد استان محل سکونت شما است که با انتخاب استان اصفهان و یا سایر استان‌ها و سپس کلید بعدی به سوال چهارم می‌روید.

 

در قسمت چهارم محدوده سنی خود را مشخص می‌کنید، نکته مهم در این قسمت شرایط کودکان است، در صورتی که فرد مشکوک به کرونا زیر ده سال سن دارد ادامه آزمون را متوقف کنید و جهت مشاوره با شماره تلفن ۳۱۱۳ تماس بگیرید در غیر این صورت پس از انتخاب سن و گزینه «بعدی» به سوال پنجم آزمون هدایت می‌شوید.

 

در سوال پنجم از شما پرسیده می‌شود که آیا دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستید و به عبارتی از اعضای گروه‌های حساس هستید یا نه؛ منظور از بیماری‌های زمینه‌ای و گروه‌های حساس کلیه افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، فشارخون، بیماری‌های تنفسی، دیابت، چاقی مفرط و نقص ایمنی ناشی از دریافت کورتون، شیمی درمانی، بدخیمی، پیوند اعضا و ایدز است.

پس از پاسخ به این سوال به بخش ششم آزمون می‌روید.

 

سوال ششم به بعد در مورد وضعیت جسمی شما و علائم بیماری است که باید با دقت پاسخ دهید، پس از انتخاب وضعیت تنگی نفس خود به سوال هفتم منتقل می‌شوید.

 

سوال هفتم در مورد تب است که در صورت امکان درجه حرارت بدن خود را پس از اندازه‌گیری وارد می‌کنید و در صورت عدم دسترسی به حرارت سنج پاسخ صحیح را انتخاب می‌کنید.

 

پرسش هشتم در مورد احساس لرز و سرما را جواب می‌دهید و به بخش بعدی هدایت می‌شوید.

 

در قسمت نهم گزینه صحیح مربوط به سرفه کردن را انتخاب می‌کنید.

 

در سوال آخر و دهم از شما پرسیده می‌شود آیا احساس بدن درد و خستگی دارید یا نه.

 

پس از پاسخ به این ده سوال و انتخاب گزینه ارسال پاسخ آزمون برای شما نشان داده می‌شود و با توجه به شرایط شما توصیه و راهنمایی‌هایی به شما ارائه می‌شود.

 

این توصیه‌ها شامل مراجعه به مراکز درمانی پذیرش بیماران کرونا، مراکز درمانی معمولی و مطب پزشکان و یا در منزل ماندن است.

 

با رعایت این توصیه‌ها شیوع، گسترش و درمان کرونا کنترل شده‌تر خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi