سه شنبه، 04 شهریور 99 - 06:47

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

 

مدرسه تابستانی کسب و کار پویتک، یک دوره آموزشی-کاربردی است که از یازدهم شهریور تا دهم مهر ۹۹ برای چهارمین بار با حضور مربیان تراز اول حوزه کسب و کارهای نوپای کشور با هدف توانمندسازی و انتقال دانش و تجربیات به دانشجویان، تیم‌های استارتاپی و شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار می‌گردد.

این رویداد ۳۱ روزه، شامل ۱۱ وبینار آموزشی و ۱۱ وبینار منتورشیپ  است که به صورت آنلاین برگزار می‌شود. همچنین در طول دوره مربیان از طریق سامانه آموزش آنلاین مدرسه کسب و کار پویتک، به افراد و تیم ها بازخورد داده و به این ترتیب فرآیند کوچینگ روزانه برای تیم ها اجرا می شود. تیم‌های تشکیل شده در رویداد، هر هفته به صورت آنلاین در وبینارهای آموزشی حاضر می‌شوند و پس از آن وبینارهای منتورشیپ با همراهی مربیان، مباحث مربوط به هر موضوع آموزشی را، حول ایده و مدل کسب و کار خود تمرین و پیاده سازی می نمایند.

به این ترتیب ابتدا، مباحث کار تیمی، تیم‌سازی و تفکر طراحی مطرح می‌شود. در این مدت، تیم‌های اولیه، حول ایده‌های فردی شکل گرفته و تیم‌ها به انتخاب مسئله و ارزش پیشنهادی می‌پردازند. سپس کارگاه نقشه سفر مشتری و حلقه خرید برگزار می‌شوند و تیم‌ها اقدام به تمرین عملی می‌کنند. خروجی این مرحله تیم‌سازی و تعامل تیمی، پروش ایده کسب و کار و بدست آوردن ذهنیتی جامع به کسب و کار مورد نظر است.

در مرحله بعد، چگونگی طراحی مدل کسب و کار آموزش داده می‌شود و تیم‌ها به صورت مجزا مدل کسب و کار خود را طراحی می‌نمایند. پس از این موضوع، اعتبارسنجی MVP و ابزارهای ساخت آن نظیر سایت‌سازها و اپلیکیشن‌سازها بررسی می‌شوند. طی این مدت، تیم‌ها به ساخت و ارائه کمینه محصول پذیرفتنی خود خواهند پرداخت. در پایان این مرحله تیم ها به مدل کسب و کار خود و ارزیابی طرح اولیه راه حل دست خواهند یافت.

سپس، مباحث شاخص‌های کلیدی عملکرد، مارکتینگ، دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن و تحلیل شاخص-ها در دیجیتال مارکتینگ و همچنین بازاریابی محتوایی ارائه می‌گردد. مهمترین ویژگی این هفته یادگیری مهارت‌های مرتبط با مارکتینگ و خصوصا دیجیتال مارکتینگ و تحلیل شاخص‌های کلیدی در این زمینه خواهد بود.

در مرحله آخر، مباحث مالی و قراردادهای حقوقی برای استارتاپ‌ها و ارائه به سرمایه گذار به صورت کارگاهی ارائه می‌شود و تیم‌ها به جمع بندی دوره پرداخته و در روز پایانی رویداد، کسب و کار طراحی شده‌ی خود را به صورت آنلاین داوران ارائه می نمایند. یک کسب و کار نوپا، هر چقدر خوب باشد، اگر نتواند خود را به خوبی به سرمایه‌گذاران و مشتریان معرفی کند، موفق نخواهد شد. یکی از ویژگی‌های مدرسه کسب و کار پویتک، تمرکز بر نحوه ارائه است و به همین دلیل پیش از ارایه اصلی، سه پیش ارائه به صورت تمرینی در زمان های مختلف پیش‌بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi