سه شنبه، 25 آذر 99 - 01:36

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

تداکس اصفهان ۲۰۲۰ با عنوان راه حل های ساده  (TEDxEsfahan)در تاریخ ۲۸ آذرماه ۹۹ بصورت پخش زنده اینترنتی در باغ گلهای اصفهان برگزار می گردد.این رویداد که بصورت پخش زنده اینترنتی و از طریق کانال تدکس اصفهان در آپارات به آدرس https://www.aparat.com/tedxesfahanir و پیج اینستاگرام این رویداد به آدرس https://www.instagram.com/tedxesfahan/ پخش خواهد شد، در فضای زیبای باغ گلهای اصفهان در روز جمعه ۲۸ آذر ساعت ۱۴الی ۱۶ اجرا خواهد شد.

رویداد امسال شامل ۶ سخنران از سراسر کشور بوده و موضوعات گسترده ای را از پرنده نگری و سلامت روان تا حل یک مشکل بزرگ در سطح کلان کشور از طریق راه حلهای ساده را صحبت خواهند کرد.

سخنرانان امسال خانم آیه حمداوی در حوزه سبک زندگی سالم

آقای ایمان ابراهیمی در حوزه توسعه فردی

آقای پیمان حقیقت طلب در حوزه حل معظلات اجتماعی

آقای سیروس زارع در حوزه کمک به جامعه کوچک روستایی کمیجان

آقای مهدی ناجی در حوزه جامعه شهری و اقتصاد

آقای سپهر قاضی نوری در حوزه راهبردی برای توسعه

خواهند بود

 

 

 

 

 

تد به عنوان یک سازمان جهانی غیردولتی و غیر انتفاعی با هدف گسترش ایده‌ها در سراسر جهان، در سال ۱۹۸۴ به صورت یک کنفرانس چهار روزه حیات خود را آغاز کرد. این سازمان برای نیل به هدف خود از متفکران، ایده‌پردازان و فعالان پیشرو در سطح جهان دعوت می‌کند تا مهم‌ترین ایده‌های خود را در قالب یک سخنرانی قوی و تاثیرگذار در حداکثر ۱۸ دقیقه بازگو کنند. این گفتگوها سپس در سایت تد (TED.com) به  صورت رایگان برای عموم به اشتراک گذاشته می‌شوند.

تد (TED) سه حرف اول کلمات تکنولوژی (Technology)، سرگرمی (Entertainment) و طراحی (Design) است که محورهای اصلی اولین همایش آن بود. البته امروزه حوزه‌ی فعالیت‌های تد فقط به این موضوعات محدود نمی‌شود و در حال حاضر از همه‌ی رشته‌ها و فرهنگ‌هایی که به دنبال ترویج فلسفه‌ی وجودی آن یعنی درک عمیق‌تر است، استقبال می‌کند. همچنین در سخنرانی‌های تد اثری از تبلیغ برای هیچ عقیده‌ی سیاسی یا مذهبی و هیچ کالای تجاری دیده نمی‌شود، چراکه تد جایی برای گسترش ایده‌ها است و نه تریبونی با هدف جمع طرفدار برای گروهی خاص.

پس از ۲۵ سال تجربه بی‌نظیر کنفرانس‌های تد، رویدادهای تداکس(TEDx) شکل گرفتند. سازمان تد از سال ۲۰۰۹، با اعطای مجوز به افراد در هر کجای دنیا، امکان تجربه رویدادی مشابه تد را برای همگان در هر نقطه دنیا فراهم می‌آورد تا به این شکل هدف غایی تد، گسترش ایده‌های ارزشمند، با قدرت بیشتری دنبال شود. برگزار کنندگان تداکس موظف هستند در چارچوب قوانین تد رویداد خود را با فرمت تد، اما به شکل مستقل، برنامه‌ریزی و برگزار کنند. سپس از تمامی سخنرانی‌های تداکس ویدئو تهیه شده و برای سازمان تد ارسال می‌شود. بدین‌گونه سخنرانی‌های تداکس نیز به صورت رایگان در وبگاه تد قرار می‌گیرند و همه می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

برای ثبت نام در این رویداد میتوانید به وبسایت این رویداد به آدرس www.tedxesfahan.com مراجعه فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi