پنجشنبه، 02 بهمن 99 - 08:51مودم وای فای یکی از روش های اصولی جهت وصل شدن به اینترنت از طریق تلفن ثابت مخابرات است. که جهت راهنمایی خرید انواع مودم روتر یا بیسیمی با قیمت مناسب در سایت اصفهان ارتباط  در قسمت زیر معرفی و نقد و بررسی می شود.

تفاوت بین مودم و روتر در چیست؟

بازار تجهیزات شبکه رایانه امروزی چنین انتخاب عظیمی از دستگاه های سیمی و بی سیم را ارائه می دهند که جای تعجب ندارد که چرا بعضی از فناوری ها ممکن است در بعضی مواقع گیج کننده باشند. آنچه باعث تعجب بیشتر می شود این واقعیت است که بیشتر این دستگاه ها از فناوری های مشابه استفاده می کنند ، عملکردهای مشابهی را انجام می دهند ، اغلب در طراحی مشابه هستند و به همان نوع کابل ها نیز احتیاج دارند.

مودم و روتر نیز این لیست را درست در کنار نقاط دسترسی ، پل ها ، تکرار کننده ها و چندین دستگاه شبکه رایانه ای دیگر ایجاد می کنند. تفاوت یک مودم و روتر از آن واضح تر است ، به عنوان مثال ، تفاوت بین یک نقطه دسترسی و یک الحاق کننده دامنه ، اما در هر صورت مهم است که به عنوان مصرف کننده اطلاع داده شود ، به خصوص هنگام جستجو برای شبکه جدید. تجهیزات.

لیست قیمت جدیدترین مودم وای فای پرفروش موجود در بازار

 

نام مودم یک اصطلاح کوتاه است که از فرآیندهای فنی که دستگاه انجام می دهد ، یعنی دولاسیون و تغییر شکل گرفته است. در اوایل شبکه سازی ، از اصطلاح مودم برای توصیف دستگاهی استفاده می شد که گفتار را به سیگنال های آنالوگ (و برعکس) تبدیل می کرد تا از طریق خطوط تلفن منتقل شود. از آن زمان ، این اصطلاح گسترش یافته است تا انواع دستگاههایی را انجام دهد که اصولگرایی-تخریب (یا رمزگذاری-رمزگشایی) را به اساسی ترین مفهوم آن انجام می دهند. مدولاسیون و تخریب فرایندهایی است که به وسیله آنها سیگنالهایی که بین شبکه های مختلف حرکت می کنند به اشکال مختلف سیگنالهای مناسب برای انتقال از طریق کابل ها یا رسانه های دیگر تبدیل می شوند.

به این روش فکر کنید: انتقال یخ خالص بر روی لوله هایی که برای آب طراحی شده اند غیرممکن است (و نه عملی) ، اما ذوب یخ امکان پذیر است. تقریباً مانند یخ ذوب می شود تا از طریق لوله به عنوان آب منتقل شود و سپس در انتهای دیگر منجمد شود ، داده های رایانه از یک فرم به فرم دیگر تبدیل می شوند تا از طریق کابل یا بی سیم منتقل شوند و سپس به قسمت اصلی خود در مقصد برگردانده شوند. . با یخ ، فرم تغییر می کند ، اما ترکیب شیمیایی چنین نیست – برای داده ها نیز به همین دلیل صدق می کند زیرا فرم آن تغییر می کند ، اما اطلاعات موجود در داخل اینگونه نیست.

این کار تبدیل و برگرداندن سیگنالهای مسافرتی از یک شبکه محلی از طریق زیرساخت اینترنت به شبکه محلی دیگر ، کار مودم است.

روتر. روترها دستگاههای شبکه رایانه ای هستند که به دو عملکرد اصلی کار می کنند: [۱] ایجاد یک شبکه محلی و حفظ اطلاعات [۲] داده های ورودی و خروج از شبکه و داده هایی که در داخل آن حرکت می کنند را مدیریت می کنند.

پس از راه‌اندازی و آماده رفتن ، روتر یک شبکه محلی ایجاد می کند (اغلب به طور اختصاری LAN). LAN شبکه ای رایانه ای است که چندین دستگاه انتهای مختلف را در یک منطقه کوچک ، مانند خانه یا محل کار ، بهم متصل می کند. دستگاههای متصل به LAN – بصورت بی سیم یا با استفاده از کابل ها – در صورت دسترسی به اینترنت ، می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و داده ها را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

به عبارت ساده تر ، روتر دفتر پست جهان دنیای شبکه رایانه است. با دریافت نامه (از طریق بسته های داده) از سراسر جهان (به عنوان مثال اینترنت) ، این سازماندهی و ارسال به شهروندان (دستگاه های نهایی) در آن منطقه خاص (یعنی شبکه محلی) انجام می شود. همچنین می توانید ایمیل در میان شهروندان در همان منطقه و به آدرس های خارج از آن ارسال شود. کلیه نامه ها از طریق اداره پست پردازش می شوند.

قسمت گیج کننده. مردم اغلب به دو دلیل مودم و روتر را اشتباه می گیرند. اولین ارتباط است. هر دو دستگاه اغلب در همان ساختار شبکه یافت می شوند. با ورود داده ها به محل ، ابتدا توسط مودم پردازش می شود و پس از آن به روتر می رود و در آنجا به دستگاه های انتهایی مناسب هدایت می شود. این واقعیت که هم مودم و هم روتر در یک خط ترافیک ، در کنار یکدیگر قرار دارند و در نهایت رسیدن به همان هدف یعنی تحویل و ارسال اطلاعات ، ممکن است مصرف کنندگان گاهی اوقات یکی را برای دیگری اشتباه کنند.

دلیل دوم عملکرد دوگانه است. روترها / مودم های ترکیبی عملکردهای دو دستگاه جداگانه را برای ایجاد یک راه حل شبکه واحد جمع می کنند. با این حال ، از آنجا که عملکرد مسیریابی برای مصرف کنندگان آشکارتر است ، این دستگاه ها بیشتر به عنوان روتر شناخته می شوند. این تصور غلط را ایجاد می کند که روترها بطور پیش فرض نیز مدولاسیون و از بین بردن را انجام می دهند و اصطلاح روتر و مودم قابل تعویض است. این در حالی است که اینگونه نیست.

تمایزات مودم و روتر اساساً دستگاه های مختلفی هستند. همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، مودم ها یک نوع سیگنال داده را به یک نوع دیگر تبدیل می کنند (نوع مناسب دستگاه ها در یک شبکه محلی) ، در حالی که روتر ها داده های دریافت شده از مودم را به تلفن های هوشمند ، لپ تاپ و سایر دستگاه های نهایی در شبکه توزیع می کنند. .

روترها همچنین شبکه های محلی را ایجاد و نگهداری می کنند و به چندین دستگاه امکان برقراری ارتباط و اشتراک گذاری داده ها با یکدیگر را می دهند. شبکه محلی بدون در نظر گرفتن دسترسی به اینترنت می تواند وجود داشته باشد.

از طرف دیگر مودم ها نمی توانند LAN ایجاد کنند و همچنین نمی توانند مستقیماً با چندین دستگاه ارتباط برقرار کنند. با این وجود ، آنها برای دسترسی به اینترنت ضروری هستند.

فن آوری های LigoWave راه حل اختصاصی مودم یا روتر را ارائه نمی دهد ، اما این فناوری ها به هیچ وجه مفهومی خارجی برای نحوه کار دستگاه های LigoWave نیست.

مودم یکی از مهمترین قطعات سخت افزاری است که در دستگاه های LigoWave مورد استفاده قرار می گیرد. مودم های یکپارچه چندگانه نه تنها سازگاری گسترده ای با سایر تجهیزات از جمله سایر تولید کنندگان فراهم می کند بلکه جهانی بودن ، کاربردی بودن و عملکرد بیشتر را نیز تضمین می کند.

در مورد مسیریابی ، سری Infinity LigoWave از نقاط دسترسی بی سیم به حالت روتر مجهز شده است. این ارتباط محلی را برای هر دستگاه پایان Wi-Fi مبتنی بر مکان و برنامه صرفنظر می کند. بنابراین دستگاههای بینهایت می توانند جایگزینی برای روترهای معمولی باشند.

مطلع باشید.در حالی که مودم و روتر برای بعضی ها گیج کننده است ، اصول و کارکردهای اصلی تفاوت چشمگیری دارند. دستگاه ها نه تنها در دو سطح مختلف درون شبکه قرار دارند بلکه عملکردهای مختلفی را نیز انجام می دهند: مودم ها سیگنال هایی را که از شبکه محلی خارج می شوند و خارج می شوند ، تبدیل می کنند ، در حالی که روتر ها داده ها را از ، و بین دستگاه ها توزیع می کنند. بنابراین ، دفعه بعدی که به مودم یا روتر جدید نیاز دارید ، مطمئن باشید که در هنگام خرید تصمیم آگاهانه اتخاذ خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi