دوشنبه، 30 فروردین 00 - 04:33

از ۱۹ فروردین، دسترسی به شبکه اجتماعی کلاب‌ هاوس روی شبکه همراه‌اول و ایرانسل و مخابرات ایران با اختلال مواجه شد. اپراتورهای مذکور در واکنش به این اتفاق، ایجاد اختلال را رد کردند و گفتند حکم قضایی درباره ایجاد اختلال روی این شبکه اجتماعی دریافت نکرده‌اند؛ بااین‌حال، اختلال کلاب هاوس همچنان ادامه دارد.

این موضوع سه روز بعد موجب واکنش وزارت ارتباطات و شکایت از سه اپراتور به‌دلیل ایجاد اختلال عمدی شد. حال با درخواست وزیر ارتباطات از هیئت‌دولت به‌دلیل ایجاد اختلال در این شبکه اجتماعی، جرایم سنگینی برای سه اپراتور در نظر گرفته شده است. علی‌رضا معزی، معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رئیس‌جمهور، ساعتی پیش در توییتر نوشت:

طبق گفته‌های وزیر ارتباطات به پیوست، درصورتی‌که اختلال کلاب هاوس تا یک هفته دیگر برطرف نشود، اپراتورهای متخلف روزانه ۵۰ میلیارد تومان جریمه می‌شوند. همچنین، اگر اختلال ادامه یابد، دو سال تعلیق از فروش و کاهش مدت پروانه برایشان در نظر گرفته می‌شود.

محمدجواد آذری جهرمی توضیح داد سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با جمع‌آوری مستندات فنی، در گام اول اختلال ایجادشده را به اپراتورها اطلاع‌رسانی کرد و در گام دوم این سازمان به جریمه اپراتورهای متخلف موظف است و در گام سوم تعلیق و کاهش مدت پروانه در نظر گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi