جمعه، 10 اردیبهشت 00 - 07:44

اینستاگرام در جدیدترین بروزرسانی خود دو قابلیت جدید در رقابت با کلاب هاوس در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند در زمان میزبانی برنامه‌های زنده (لایو) میکروفون و دوربین را بنا بر نیاز خود قطع کنند.

قابلیت قطع کردن میکروفون و همچنین دوربین در زمان لایو، بی‌شک مورد توجه کاربرانی که جلسات آنلاین خود را از طریق این شبکه اجتماعی برگزار می‌کنند، قرار خواهد گرفت.

هنگامی که کاربران امکان قطع دوربین را در حین برگزاری برنامه زنده داشته باشند، می‌توانند علاوه بر حضور در جلسات آنلاین، به کارهای دیگری نیز برسند یا در محیطی که قرار دارند به راحتی حرکت کرده و نگران فعال بودن دوربین نباشند. همچنین قابلیت غیرفعال کردن دوربین برای افرادی که در حین صحبت کردن تمایلی به خیره شدن به دوربین ندارند و بعضا اعتماد به نفس خود را در مقابل دوربین از دست می‌دهند نیز بسیار مفید خواهد بود.

قطع کردن میکروفون نیز گزینه بسیار مناسبی در برنامه‌های زنده اینستاگرامی است. در بسیاری مواقع ممکن است سر و صدای محیط، مانع از برگزاری جلسه لایو با کیفیت شود یا یکی از میزبان‌ها درگیر تماس تلفنی شده یا لازم باشد با کسی صحبت کند. با کمک قابلیت‌های جدید، میزبان لایو می‌تواند برای دقایقی دوربین و میکروفون را قطع کرده و بدون اینکه در جریان برنامه زنده خللی ایجاد شود، پس از گذشت دقایقی به جلسه بازگردد.

در واقع با کمک قابلیت قطع میکروفون و دوربین در هنگام برگزاری برنامه‌های زنده از طریق اینستاگرام، میزبان‌ها راحت‌تر از قبل می‌توانند جلسات لایو را مدیریت کرده و کار را پیش ببرند.

طی هفته‌های اخیر اینستاگرام با قابلیت‌های دیگری نیز برای جلب نظر کاربران به روز شده است. ماه گذشته گفته شده بود که این شبکه اجتماعی امکان برگزاری لایو چهار نفره را در اینستاگرام رومز اختیار کاربران قرار می‌دهد.
دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi