یکشنبه، 25 اردیبهشت 01 - 05:06

 

ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و مدیر شرکت فضایی اسپیس‌ایکس اعلام کرد که سرویس اینترنت ماهواره‌ای این شرکت اکنون در بیش از ۳۰ کشور در دسترس است.وی گفت، افرادی که می خواهند به این سرویس در مناطقی که در نقشه به روز شده ماهواره استارلینک علامت گذاری شده است دسترسی داشته باشند، می‌توانند “فورا” این خدمات را دریافت کنند.

رسانه های محلی گزارش دادند که تعداد ۳۰کشوری که ایلان ماسک اعلام کرده است شامل ایالات متحده نمی شود، جایی که ماهواره استارلینک برای اولین بار در آنجا پرتاب شد.کشورهایی که می‌توانند خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را دریافت کنند عبارتند از استرالیا، اتریش، بلژیک، برزیل، بلغارستان، کانادا، شیلی، کرواسی، جمهوری چک، دانمارک، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مکزیک، نیوزیلند، هلند، لهستان، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، تونگا، بریتانیا و اوکراین.

بر اساس این گزارش، گسترش خدمات ماهواره استارلینک بسیار مهم است چرا که استفاده از اینترنت ماهواره‌ای را بیشتر در جهان جا می‌اندازد و اینترنت را به مخاطبان بیشتری در مناطق دوردست ارائه می‌کند.این سرویس، اینترنت پهن باند پرسرعت و با تاخیر کم ارائه می دهد. در هر منطقه تحت پوشش، سفارشات بر اساس اولویت انجام می شود.در عین حال شرکت اسپیس ایکس ابزار ماسک برای اکتشافات فضایی است. یکی از اهداف نهایی این شرکت، تسخیر مریخ است.

وب سایت Starlink می گوید که کاربران می توانند انتظار داشته باشند که سرعت دانلود بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه را تجربه کنند، با تاخیر کمتر از ۲۰ میلی ثانیه در اکثر مکان ها.

logo-samandehi