پنجشنبه، 07 مهر 01 - 11:10طبق اعلام شرکت صبانت، پهنای باند مصرفی مشترکان این اپراتور اینترنت ثابت پیرو اختلال روزهای اخیر در اینترنت کشور، ۵۰ درصد افت کرده است. پس از شروع ناآرامی‌ها در روزهای اخیر، به رغم تکذیب اعمال محدودیت‌ها از سوی وزیر ارتباطات، اینترنت کشور با اختلال‌ مواجه شد. اگرچه کاربران این محدودیت‌ها را بیشتر در اینترنت موبایل تجربه کردند اما در بخش ثابت اینترنت نیز تاثیرگذار بوده است.

احمد بیدآبادی، مدیرعامل صبانت، در مورد تاثیر قطعی اینترنت بر این اپراتور گفت: پهنای باند مصرفی کاربران ما در این چند روز ۵۰ درصد افت کرده است.او ادامه داد: هزینه‌های زیرساخت، تجهیزات و نگهداری ما همچنان به قوت خود باقی است اما فروش‌مان نصف شده و این مساله باعث خوابیدن کسب‌وکار ما شده است.به نظر می‌رسد کاهش مصرف اینترنت به افزایش میزان فیلترینگ سایت‌ها و شبکه‌‌های اجتماعی بازمی‌گردد. طی روزهای گذشته علاوه بر اینستاگرام و واتس‌اپ، لینکدین و اسکایپ نیز از طریق آی‌پی ایران در دسترس نبودند.

مدیرعامل این FCP همچنین گفت: کسانی که کسب‌وکارشان به اینستاگرام و واتس‌اپ وابسته است نیز در این چند روز با مشکل مواجه شده‌اند اما تاثیر مستقیم این شرایط بر کسب‌وکار ما افت ۵۰ درصدی مصرف کاربران است.این در حالی است که طبق گفته وزیر کشور، محدودیت‌های اعمال‌شده در اینترنت کشور «محدود» است و تا زمانی که ناآرامی‌ها ادامه پیدا کند اینترنت کشور به حالت پیشین بازنمی‌گردد.

 

logo-samandehi