چهارشنبه، 05 تیر 92 - 11:55

 

gtalk یا همان مسنجر گوگل مدت هاست که در حال پیام رسانی بین کاربران است و می توان گفت که به خوبی محبوب شده است! به همین دلیل می توان دغدغه های مربوط به آن را درست مثل یاهو مسنجر مهم بر شمرد. بسیاری از اوقات با افراد مزاحمی در مسنجر خود روبرو می شویم و بهترین راه از شر خلاص شدن آن این است که آن ها را بلاک کنیم. اما در جی تالک راه مستقیمی بدین منظور وجود ندارد و شما می توانید با طی کردن راهی این کار را انجام دهید.

 

gtalk

نحوه block  و unblock  کردن در old chat جیمیل

برای این کار می توانید اول وارد مسنجر gtalk خود شوید. البته این بار از روی مسنجر gtalk موجود در جیمیل آموزش می دهیم. در قسمت جستجوی مخاطبین نام فرد مورد نظرتان را وارد کنید:

 

جیمیل

 

نام فرد مورد نظر را اینجا بنویسید و شروع کنید به جستجو، وقتی که نام فرد مشخص شد، می توانید از قسمت مشخصاب اطلاعات پروفایل وی را مورد بررسی قرار دهید :

 

blocking-step-4

وقتی که این گزینه را مشاهده کردید می توانید از مثلث کناری و سمت راست زیر عکس کاربر گزینه block را پیدا کنید :

 

blocking-step-5

آخرین گزینه یعنی block را کلیک کنید تا فرد در لیست افراد مسدود شده قرار بگیرد. برای unblock  کردن نیز کافیست تمام همین راه ها طی شود و فقط فرد را unblock کنید! یعنی به جای گزینه block  گزینه unblock قرار می گیرد که می توانید روی آن کلیک کنید و فرد به طور طبیعی در لیستتان قرار گیرد. این نمونه آموزش برای حالت old chat  در جی تالک جیمیل بود. اما برای این کار در hangout  می توانید روال زیر را طی کنید که مثل آموزش بالا بسیار راحت است:

 

نحوه block  و unblock  کردن در hangout جیمیل

برای این روال کافیست مدل مسنجر شما به صورت hangout باشد. ابتدا دکمه سرچ سمت راست مسنجر را کلیک کنید:

 

جیمیل

 

در کادر بالا نام فرد را وارد کنید و بعد از آن هم با مشاهده نام پروفایل، روی آن کلیک کنید تا باز شود:

 

جیمیل

 

در این زمان روی دکمه تنظیمات همانطور که مشخص است کلیک کنید :

 

جیمیل

 

با کلیک بر تنظیمات، این صفحه باز می شود که باید گزینه آخر را کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه از شما یک تاییدیه گرفته می شود و شما باز نهایتا با کلیک روی دکمه block فرد را بلاک می کنید. اما اگر بخواهید در hangout  فرد را از بلاک شدن در آورید باید از مسنجر hangout دکمه مثلث کوچک کنار نام خودتان را مطابق عکس کلیک کنید تا کادر مربوطه باز شود:

 

 

جیمیل

 

با باز شدن این پنجره همانطور که می بینید لیست افراد بلاک شده را می توانید مشاهده کنید:

 

جیمیل

کافیست فقط روی unbock کلیک کنید تا فرد از حالت مسدود خارج شود.

حالا اگر به لیست مراجعه کنید فرد مورد نظر در لیست قرار دارد.

logo-samandehi