چهارشنبه، 14 آبان 93 - 04:44

مایکروسافت خبر از شراکت و همکاری جدیدش با دراپ باکس داده است که بر مبنای آن از این به بعد کاربران قادر خواهند بود اسناد خود بر روی سرویس آفیس ۳۶۵ را بروی فضای ابری ارائه شده توسط دراپ باکس، ذخیره کرده یا به اشتراک بگذارند.آفیس ۳۶۵ در اصل نسخه ی تحت سرویس کلاود از نرم افزار محبوب و شناخته شده ی آفیس مایکروسافت محسوب می گردد، که البته بهره گیری از آن رایگان نیست. علاوه بر این ذخیره سازی و به اشتراک گذاری اسناد به شیوه ی یاد شده برای کاربران نسخه ی رایگان سرویس کلاود آفیس موسوم به Office Online نیز امکان پذیر خواهد بود.

dropbox and microsoft

اهالی ردموند در همین رابطه یادآور می شوند همکاری تجاری جدید این شرکت با دراپ باکس تنها به نسخه های ویندوزی آفیس محدود نمی شود و کاربران اپلیکیشن های مرتبط به محصولات اپل یعنی آیپد و آیفون نیز می توانند از این خدمات بهره بگیرند.به نظر می آید این قرار داد همکاری در راستای سیاست های تازه ی نادلا منعقد گردیده باشد. بر مبنای دیدگاه وی ترجیح داده می شود مایکروسافت به جای رقابت و سرک کشیدن در بازارهای تثبیت شده با شرکت های فعال و خوش نام حاضر در این بازار ها به همکاری تجاری با آنها بپردازد.

آفیس ۳۶۵ تا کنون سرویس کلاود خود مایکروسافت موسوم به OneDrive را در اختیار کاربرانش می گذاشت و حالا این افراد گزینه ی قدرتمند دیگری مانند دراپ باکس را نیز در اختیار دارند.در سوی دیگر دراپ باکس نیز می تواند خدمات قابل توجهی را به کاربرانش ارائه نماید زیرا بر مبنای آمارهای ارائه شده توسط این کمپانی در زمان حاضر بیش از ۳۵ میلیارد فایل آفیس بر روی سرورهای این کمپانی ذخیره سازی شده است و از این به بعد دارندگان اشتراک دراپ باکس بدون تهیه سرویس های آفیس مبتنی بر کلاود می توانند این فایل ها را باز و ویرایش نمایند.

مایکروسافت در اقدامی هوشمندانه تلاش می کند تا کاربران نسخه های قدیمی آفیس را متقاعد کند به سمت خدمات کلاود این نرم افزار هدایت شوند و از همین رو سعی می کند گزینه های جذاب تری را در کنار این سرویس پدید بیاورد.

logo-samandehi