دوشنبه، 04 دی 96 - 12:54

 علی‌رغم مذاکره رایتل با سرمایه‌ گذاران خارجی درخصوص ارایه خدمات نسل چهارم و پنجم تلفن همراه کشور، این اپراتور در حال انجام فرآیندهای اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار برای عرضه بخشی از سهام خود و حضور فعال در بازار سرمایه کشور در سال ۱۳۹۶ است.در همین راستا روابط عمومی رایتل اعلام کرد: این اپراتور در سال ۱۳۸۹ با قبول تعهدات قراردادی از سوی سازمان تامین اجتماعی و واگذاری حق امتیاز پروانه بهره ‌برداری اپراتور سوم تلفن همراه در کشور به شرکت سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی، فعالیت خود را آغاز نمود.

 

 

 

در سال ۱۳۹۰ با راه‌ اندازی سایت ‌های مخابراتی نسل سوم به صورت آزمایشی در شهرهای تهران و کرج، ارایه خدمات نوین اینترنت و تماس تصویری فعالیت خود را گسترش داد. لیکن به دلیل عدم وجود بستر فرهنگی مناسب در کشور، شرکت رایتل در راستای ارایه خدمت و اعتلای فرهنگ جامعه اسلامی از درآمدهای حاصل از اینترنت پرسرعت و تماس تصویری در طرح تجاری صرف‌نظر کرد و با ارایه بخشی از خدمات نسل سوم تلفن همراه در یک فضای رقابتی نابرابر و با توجه به عدم استفاده از امکانات دولتی و سرمایه‌ گذار خارجی، قطع ارتباطات تصویری، آغاز تحریم ‌های اقتصادی و رشد بی رویه نرخ ارز، با تکیه بر دانش تخصصی و مهارت جوانان شایسته این مرز و بوم و همچنین استفاده از محصولات تولیدکنندگان داخلی به توسعه فعالیت ‌های خود ادامه داد.

پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی در دوران تحریم و پس از آغاز به کار دولت جدید در سال ۱۳۹۲ برنامه استراتژی شرکت تغییر کرد و با صیانت از فضای فرهنگی کشور، توسعه نسل‌ های پیشرفته زیرساخت‌ های مخابراتی محقق گردید و فعالیت‌ های این اپراتور با شتابی چندین برابر مواجه شد.

گفتنی است؛ تکمیل پوشش سراسری با کیفیت تکنولوژی ۳G و ۴G در راستای جلب رضایت مشترکین از جمله فعالیت ‌های رایتل است که با انجام آن‌، به یکی از وعده ‌های عمده خود جامه عمل پوشانید. همچنین ایجاد بیش از ۳۵ هزار شغل پایدار، نشانگر تلاش مضاعف این اپراتور در بازار به شدت رقابتی تلفن همراه می‌ باشد.

logo-samandehi