دوشنبه، 30 خرداد 90 - 01:58

IMG_5115

گفتگو با مسعود نژادستاری رئیس هیئت مدیره شرکت داناک.

– نمایشگاه کامتکس اصفهان با چه اهدافی برگزار شد؟

نمايشگاه کامتکس يک نمايشگاه تخصصی است که با هدف ارتقاء جايگاه صنعت مخابرات استان و ارائه خدمات بهتر به مشترکين خدمات مخابراتی برگزار گردید. مهمترين محور برگزاری اين نمايشگاه، ارتباط مستقيم سرويس دهندگان و اپراتورهای مخابراتی با توليد کنندگان و ارائه کنندگان تجهيزات و خدمات مخابراتی از يک طرف و اطلاع مشترکين و کاربران سرويس های مخابراتی از خدمت های جديد و آينده مخابراتی می باشد.

– در راه برگزاری نمایشگاه کامتکس در اصفهان با چه موانعی روبرو بودید؟

مهمترين مسئله برگزاری نمايشگاه همزمانی تاريخ معين شده آن با رويدادهای مهم ديگری در کشور بود که برگزاری باشکوه آنرا تحت تاثير قرار می داد. اين موضوع با مساعدت شرکت نمايشگاه های استان اصفهان و تغيير تاريخ به ۲۸ خرداد ماه برطرف گرديد. چالش ديگر، جلب اعتماد دستگاه های قانونگذار و بزرگان صنعت مخابرات کشور برای همراهی و حضور در اصفهان بود که به همت شرکت مخابرات استان اصفهان و با تاييد وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و حمايت و پيگيری سازمان فن آوری اطلاعات کشور، خوشبختانه محقق گرديد. مسئله ديگر، وضعيت اقتصادی و مسائلی است که امروزه بخش خصوصی با آن دست و پنجه نرم می کند.

– چه محدودیت هایی فشار برگزاری کامتکس اصفهان را سنگین تر کرد؟

محدوديت زمانی و عدم برگزاری نمايشگاه در سال گذشته و همچنين جوان بودن اين نمايشگاه.

– برای رفع این موانع از چه حربه هایی استفاده کردید؟

رايزنی با متوليان و بزرگان صنعت مخابرات استان و کشور

– در این نمایشگاه جای چه کسانی خالیست؟

اپراتور سوم موبايل کشور که اتفاقاً در آستانه ارائه خدمات است که البته گويا به دليل مشغله ايجاد و راه اندازی شبکه در نمايشگاه حاضر نشدند. علاوه بر اين برخی شرکت های بخش خصوصی که به دلائل اختصاصی امسال در نمايشگاه شرکت ننمودند.

– انتظارات شما از بخش های دولتی و خصوصی که در این نمایشگاه جایشان به وضوح خالیست چیست؟

از بخش دولتی همراهی و همکاری برای ارتقاء سطح مخابرات انتظار می رود. برای بخش خصوصی می توان آرزوی بازاری پر رونق و با نشاط و حضور موثر در رويدادهای تخصصی آرزو می کنيم.

– در کل با توجه به دسته بندی دولتی،خصوصی و نیمه دولتی چه کسانی در این نمایشگاه شرکت کردند؟

با نگاهی بر پیکر فیزیکی نمایشگاه به وضوح حضور همگی گروه های مذکور مشهود است . از سازمان تنظیم مقررات رادیویی و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور گرفته تا شرکت های مخابرات استان و اپراتورهای همراه اول و ایرانسل و تالیا و نیز نهادهای صنفی و شرکتهای بخش خصوصی در حوزه تولید و خدمات مخابراتی همه و همه حضور پر رنگ داشته و هرکدام به سهم خود در دعوت مردم و مسئولین و متخصصین به نمایشگاه نقش ایفا نمودند.

 

– آیا دفتر فناوری اطلاعات استانداری در این مورد شما را حمایت کردند؟

انتساب مدیرکل محترم فعلی دفتر فناوری اطلاعات استانداری حدود یکماه قبل از برگزاری نمایشگاه صورت گرفت که طبیعتا در این زمان اکثر فعالیتهای نمایشگاه انجام شده بود و این دفتر نیز به دلیل تغییر مدیریت مشغول تدارک امور مربوطه بود. لیکن از زمان اطلاع یافتن این دفتر، بلافاصله از کمکهای این عزیزان بهره مند شده و در مراسم افتتاحیه و بازدید نیز شاهد حضور پررنگ مدیرکل محترم و کارشناسان معزز ایشان بودیم.

 

– آیا شرکت داناک سابقه اجرای برگزاری نمایشگاهی دارد؟

محوريت اصلی فعاليت داناک ايجاد فرصت و توسعه دانش تخصصی در کشور است که از طريق برگزاری دوره ها و کمپ های تخصصی کوتاه مدت، دعوت از متخصصين و مدرسين معتبر، برگزاری تورها و بازديد های تخصصی از نمايشگاه ها و مراکز فنی مهم جهانی و همچنين برگزاری سمينارها و نمايشگاه هايی از اين دست محقق می گردد.

– با توجه به برگزاری دومین کامتکس در اصفهان برگزاری در سال آینده هم به شما و مجموعه داناک واگذار می شود؟

البته شروع و فرمت بندی هر کار از ابتدا نیاز به مقابله با برخی موانع و شکست بعضی اینرسی ها دارد. متصوریم که اکنون این اتفاق افتاده و کار برای سالهای آتی ساده تر و شاکله آن مشخص تر شده است .لیکن برای سالهای آینده واقعا نظر شرکت نمایشگاه نظر قطعی است اما چنانچه داناک برای خدمت برگزیده شود قطعا مانند امسال و با تلاش بیشتر حضور و حمایت بخشهای دولتی ، خصوصی ، حاکمیتی ، مطبوعاتی ، دانشگاهی و صنفی را در سرلوحه کارخود قرارداده و مشارکت گرو ههای فوق را جلب خواهد نمود.

– در برگزاری نمایشگاه فکر می کنید موفق بوده اید؟

قضاوت موفقيت نمايشگاه با غرفه داران، متخصصين و بازديد کنندگان است. اميدواريم که تلاشمان موثر بوده باشد.

– چرا استان اصفهان را برای برگزاری این نمایشگاه انتخاب کردید؟

تصميم به برگزاری يک نمايشگاه تخصصی در حوزه مخابرات با توجه به جايگاه اين صنعت در استان اصفهان و پتانسيل های اين استان به عنوان يکی از مهمترين استان های کشور توسط شرکت نمايشگاه های بين المللی گرفته شده است.

– همکاری شرکت نمایشگاه ها با شما به چه نحوه ای بوده است؟

به بهترين نحو

– آیا رسانه های جمعی و تخصصی این نمایشگاه را حمایت کردند؟

بله. در مراسم افتتاحيه و در طول نمايشگاه از پوشش خبری ده ها رسانه تخصصی و عمومی برخوردار بوديم. علاوه بر اينکه مجموعه تخصصی عصر ارتباط به صورت ويژه حامی رسانه ای نمايشگاه ما را همراهی نمود که در اينجا دست شما عزيزان را صميمانه می فشاريم. علاوه بر اين کميته خبر ستاد برگزاری نمايشگاه در داناک انعکاس مستمر اخبار قبل و بعد از برگزاری نمايشگاه و کنفرانس را در وب سايت اختصاصی نمايشگاه www.comtex.ir به عهده داشته است.

– به عنوان سوال پایانی چه اتفاقی باید در برگزاری نمایشگاه کامتکس اصفهان می افتاد که نیفتاد؟

به نظر ما در یک رویداد چند بعدی با ابعاد نمایشی ، علمی و تجاری ، حوزه بسیار قابل گسترش است. پتانسیل و لیاقت استان اصفهان همیشه سرآمد بوده و هست و متناسب با این شان میبایست به نمایشگاه به عنوان رویداد تخصصی مخابرات قوام بخشید. لذا جای آن است که همچنان ابعاد علمی و تجاری نمایشگاه تقویت شود با رجوع به سوابق ، مجموعه های بسیاری در سال اول نمایشگاه ریسک حضور و سرمایه گزاری را نمی پذیرند، لیکن امید آن میرود که در سالهای آتی نمایشگاه با توجه به اثبات وجود خود در سال فعلی حامیان و مشارکت کنندگان بیشتری را با خود همراه نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi