دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۱۱:۰۲

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

معاون وزیر صنعت موافق اخذ کارمزد از پایانه‌های فروش نیست و آن را خلاف توسعه تجارت الکترونیک در کشور می‌داند.به گزارش فارس، علی‌اصغر توفیق با اشاره به وضعیت ایران در زمینه تجارت الکترونیکی اظهار داشت: از بین ۷۰ کشور دارای تجارت الکترونیک ایران رتبه ۶۹ را دارد و سوئد پیشروترین کشور در این رابطه است.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۴ تجارت الکترونیک در ایران ۱۶ درصد افزایش یافته است. از مجموعه ۳۹۴ میلیون تراکنش در سال گذشته ۶۸ میلیون از طریق موبایل، ۳۰۵ میلیون پایانه‌های فروش و ۲۰ میلیون اینترنت بانک انجام شده است، این میزان مبادلات تجارت الکترونیک ایران در سال ۹۲ را حدود ۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
توفیقی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت موافق اخذ کارمزد از پایانه‌‌های فروش نیست و آن را برخلاف توسعه تجارت الکترونیک می‌داند.وی همچنین با اشاره به آمارهایی درباره وضعیت تجارت الکترونیک در خاورمیانه گفت: ۱۵ درصد خریدها در خاورمیانه الکترونیکی است و در کشورهای عربی ۳۲ درصد خریداران اینترنتی خانم‌‌ها هستند.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین از اخذ نماد الکترونیکی توسط ۵ هزار و ۷۰۰ سایت خرید اینترنتی ایرانی خبر داد.
توفیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امضای دیجیتالی گفت: امضای دیجیتالی دارای هزینه است که در صورت استفاده پس از یکسال هزینه تمدید آن کاهش می‌یابد.

شرکت  پویاسازان

گروه آیسا

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi