سه شنبه، 07 بهمن 93 - 03:05

 

url

شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳، شبکه خبر میزبان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی بود. در بخشی از این برنامه بهروز نعمتی (نماینده مجلس) از واعظی خواست برای درآمدزایی به سمت سرویس های نوین مجازی پیش بروند.

وی در این باره اظهار کرد: به عنوان مثال ارزش گذاری در دنیا کنونی بر سر موضوعاتی نظیر واتزاپ است که با هزینه ۱۹ میلیارد دلار به فیسبوک فروخته شد. در داخل کشور هم مجموعه‌ خوبی نظیر دیجی‌ کالا داریم که با قیمت ۴۵ میلیارد تومان توسط سنگاپوری‌ها خریداری گشته است.این جمله آخر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، برای بسیاری از کارشناسان، متخصصان و علاقه مندان فناوری اطلاعات و ارتباطات تعجب برانگیز بود.

موضوع مذکور ما را نیز با شگفتی روبرو کرد. به همین خاطر این مطلب را پیگیری کردیم. ابتدا برای شنیدن صحبت های بهروز نعمتی نماینده مجلس شورای اسلامی با او تماس گرفتیم ولی به خاطر در دسترس نبودن موبایلش موفق به گفتگو نشدیم.موضوع را از تیم مدیریت مجموعه دیجی کالا پیگیر شدیم. آنها نیز بیانه ای صادر نمودند و در آن این مساله را تکذیب کردند.

متن تکذیبیه به شرح زیر است:

«دیجی‌ کالا شایعات منتشر شده در مورد واگذاری سهام خود را که در برنامه زنده گفت‌ و گوی خبری شبکه خبر پخش شد، رسما تکذیب می‌ کند.

در برنامه زنده گفت‌ و گوی خبری شبکه خبر که در ساعات پایانی روز شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ با حضور جناب آقای محمود واعظی، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات و جناب آقای بهروز نعمتی، نماینده محترم مجلس و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی پخش گردید، مواردی خلاف واقع درباره شرکت دیجی‌ کالا عنوان شد.

در این گفت‌ و گو عنوان شد «شرکت دیجی‌ کالا با مبلغ ۴۵ میلیارد تومان توسط شرکت سنگاپوری خریداری شده است»، که اطلاعات نادرستی به این شرکت نسبت داده شده است. شرکت دیجی‌ کالا، توسط کار‌آفرینان ایرانی شکل یافته و رشد کرده است و هم‌اکنون نیز به دست متخصصان بومی مدیریت و هدایت می‌ شود. این شرکت کاملاً ایرانی بوده و هیچ گونه انتقال سهمی به سهامدار غیر ایرانی صورت نگرفته است.»

logo-samandehi