شنبه، ۱۴ فروردین ۹۵ - ۱۲:۲۸

 قائم مقام سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیوئی از راه اندازی سامانه استعلام تعداد خطوط مشترکان تلفن سیار به نام اشخاص بر روی پورتال این سازمان خبر داد.

سیم-کارت-simcard

به گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، لطف اله سبوحی گفت: همه مشترکان تلفن همراه می توانند با مراجعه به پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در بخش خدمات الکترونیک و یا در آدرس اینترنتی mobilecount.cra.ir به این سامانه مراجعه و از تعداد سیم کارتهائی که با کد ملی آنان ثبت شده است، مطلع شوند.
وی افزود: مشترکان تلفن همراه هر کدام از اپراتورها باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه وارد کرده و پس از ثبت اطلاعات درخواستی در سامانه، پیامکی برای مشترکان ارسال می شود که تعداد سیم کارتهای ثبت شده با کد ملی متقاضی در هر اپراتور تلفن همراه در این پیامک درج شده است.
سبوحی درباره نحوه تعیین وضعیت سیم کارتهائی که ممکن است بدون اطلاع مشترک به نام وی ثبت شده باشد، گفت: این دسته از مشترکان برای پیگیری وضعیت سیم کارتهای ثبت شده به نام آنان باید به دفاتر امور مشترکان اپراتور مورد نظر مراجعه کرده و تقاضای رسیدگی را تسلیم نمایندو بدیهی است در صورت ثبت نام سیم کارت بدون درخواست متقاضی نسبت به غیر فعال کردن آن اقدام خواهد گردید.
* طبق بررسی های صورت گرفته توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات، شرکت ارتباطات سیار با واگذاری ۱۷ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۹۰ خط دائمی، ۴۸ میلیون و ۴۷۷ هزار و ۹۱ خط اعتباری و ۶۶ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۱۸۱ خط واگذار شده ضریب نفوذی معادل ۵۳٫۷۱ درصد از بازار تلفن همراه کشور را دارد.
اپراتور دوم تلفن همراه کشور ۷۲۲ هزار و ۹۹۴ خط دائمی، ۷۵ میلیون و ۲۴۷ هزار و ۲۳۰ خط اعتباری و ۷۵ میلیون و ۹۷۰ هزار و ۲۲۴ خط واگذار شده داشته که ضریب نفوذی معادل ۳۸٫۵۸ درصد از بازار تلفن همراه ایران می شود.
شرکت گسترش ارتباطات تالیا ۵۹۹ هزار سیم کارت واگذار شده و ۱۰۹ هزار و ۸۷ خط فعال، شرکت مشارکتی سیار اصفهان ۳۳ هزار و ۶۰۰ شماره واگذار شده و ۱۰ هزار خط فعال و سازمان منطقه آزاد کیش هم ۱۶ هزار و ۸۷۸ سیم کارت واگذار شده و ۱۷ هزار و ۶۲ مشترک فعال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi