شنبه، 21 فروردین 95 - 11:03

رئیس اداره ارزیابی طرح‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا)، از حمایت ویژه صحا از ۵۰ طرح‌ الکترونیک شرکت‌های فناور پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور خبر داد.

۱۳۹۳۰۷۲۴۱۱۰۹۳۷۶۲۲۳۸۵۳۳۵۴

حسام خانکشی زاده گفت: با هدف اجرای تفاهم‌نامه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا) با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و در راستای تقویت اقتصاد دانش بنیان، صحا ردیف اعتباری ویژه‌ای را برای حمایت از طرح های دانش بنیان کوچک و شرکت های نوپا در سال گذشته در نظر گرفت. برهمین اساس پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد، طرح ‌های شرکت های مستقر در پارک و مرکز رشد را که در حوزه الکترونیک بودند، به صندوق ارسال کردند.

وی با اشاره به ضرورت حمایت از شرکت‌های فناور خاطرنشان کرد: با وجود اینکه شرکت‌های تولیدی نقش بسزایی در اقتصاد کشور دارند، پشتیبانی از شرکت‌های فناور و حمایت از رشد آنها، زمینه ساز توسعه شرکت‌های دانش بنیان در کشور شده و در نهایت بستر اقتصاد دانش بنیان را فراهم کند.

رئیس اداره ارزیابی طرح‌های صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک (صحا)، با اشاره به راه اندازی پیشخوان تخصصی پذیرش و ارزیابی طرح‌ها در استان‌ها افزود: به منظور تسهیل و تسریع فرایند و با هماهنگی صورت گرفته با مسئولان استان‌های مختلف، چند پیشخوان تخصصی پذیرش و ارزیابی طرح‌ها در پارک‌های علم و فناوری استان های فارس، هرمزگان، اردبیل و سمنان با حضور کارشناسان اداره ارزیابی طرح‌های صحا برپا و طرح‌های شرکت های فناور مورد بررسی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در این راستا پیشخوان های پذیرش و بررسی طرح های جشنواره های کارآفرینی شریف، جوان خوارزمی و موتور سیکلت برقی شریف در صحا برپا شد، ادامه داد: در نهایت طی این فراخوان تاکنون ۷۵ طرح کوچک الکترونیک از سوی شرکت های فناور پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در صندوق پذیرش شد که از این میان ۵۰ طرح از استان های هرمزگان، قزوین، فارس، بوشهر، خراسان شمالی، البرز، همدان و اردبیل پس از ارزیابی های فنی و اقتصادی در صحا مصوب و از تسهیلات با شرایط مناسب بهره مند شده و خواهند شد.

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به موفقیت طرح و رضایت مسئولان و متقاضیان، در سال جاری طرح‌های بیشتری از سراسر کشور به صحا واصل شود تا حمایت اثربخش از شرکت های فناور صورت پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi