یکشنبه، 15 دی 98 - 09:31

گروه آیسا

شرکت  پویاسازان

بانک مرکزی اعلام کرد از روز سه‌شنبه ۱۷ دی ماه، مشتریان بانکی می‌توانند در زمان انجام پرداخت‌ها و خریدهای اینترنتی، درخواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا به بانک صادرکننده کارت خود ارسال کنند.بانک مرکزی در اطلاعیه شماره ۸ خود در حالی اعلام کرد امکان دریافت پیامکی رمز پویا، از روز سه‌شنبه فعال می‌شود که پیش از این قرار بود این طرح از روز دوشنبه ۱۶ دی ماه آغاز شود؛ اما اکنون به نظر می‌رسد به دلیل تعطیلی روز دوشنبه، اجرای طرح رمز پویا با یک روز تاخیر آغاز می‌شود.

بانک مرکزی در اطلاعیه تاکید کرده است که اجرای این طرح به صورت مرحله‌ای بوده و تا پایان دی ماه سال جاری، تمامی بانک‌های کشور را شامل می‌شود. پیش از این اعلام شده بود اجرای طرح رمز پویا با دو بانک ملت و پارسیان آغاز خواهد شد.

 

روش‌های دریافت رمز پویای تمام بانک ها (رمز دوم یک‌بار مصرف)

 

براساس اعلام بانک مرکزی قرار است از روز سه‌شنبه ۱۷ دی ماه، دکمه «درخواست رمز پویا» به درگاه‌های پرداخت اینترنتی و اپلیکیشن‌های پرداخت، اضافه شود و بدین ترتیب مشتریانی که از گوشی‌های هوشمند یا اپلیکیشن‌های دریافت رمز پویا استفاده نمی‌کنند نیز بتوانند پرداخت‌های اینترنتی خود را انجام دهند.

بانک مرکزی تاکید کرده است با توجه به اینکه دریافت رمز پویا از طریق پیامک، منوط به ارائه تائیدیه شماره تلفن همراه به بانک مربوطه است، شهروندان باید با مراجعه به بانک یا وب‌سایت آنها از نحوه تایید شماره همراه، مطلع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi