سه شنبه، 26 مهر 01 - 11:11

 

۱️⃣ مشکل ما غلبه نگاه امنیتی و پلیسی بر فضای رسانه کشور است. امنیت رکن جامعه است. وقتی نیروی امنیتی از کار خودش وارد کار دیگری شود بحران به وجود می‌آید.

۲️⃣ این ماجرا روز اول امنیتی نبود و می‌توانست خیلی بهتر مدیریت شود. به شرط این که با اهل رسانه مشورت می‌کردند… رسانه‌های ما امنیت ملی را می‌فهمند. چرا به آنها اعتماد نمی‌کنیم؟

۳️⃣ سال‌هاست می‌گویم صداوسیمای دولتی فایده ندارد. ۳۵ هزار کارمند دارد که آنجا کارت می‌زنند اما در مقابل شبکه ای که یک ساختمان چهار طبقه دارد بازی را می‌بازند. این شبکه ها از بین نیروهای شما یارگیری می کنند.

۴️⃣ از بس صداوسیما در حالت اعتراف سراغ آدم‌ها رفته کسی مصاحبه‌ فارس را باور نمی‌کند. روش کلاسیک این است که طرف بگوید من چه اشتباهاتی کرده ام. چرا یک خبرنگار مطبوعاتی در صداوسیما با پدر مهسا مصاحبه نکرد؟

۵️⃣مهران مدیری ۴ سال علیه روحانی حرف می‌زد و مدام او را مسخره می کرد. روزی رسید که علیه نظام صحبت کرد. خبرگزاری فارس می گوید او قمارباز است و صداوسیما چک‌هایش را پاس و برنامه‌هایش را اجرا کرده است. آیا نمی دانستید نظام را افشا می کند؟ آیا نظام پول یک قمارباز را پرداخت می‌کرد؟ چون به آقای روحانی فحش می داد از او خوشتان می آمد و الان بدتان می‌آید. این فقدان نظام رسانه ای است.

۵️⃣ شما روزنامه‌نگار و روشنفکر را حذف کرنید. وقتی نخبگان را حذف می کنید جایش آدم‌های بادکنکی می‌آیند که امروز باید چک‌هایشان را پاس کنید تا به نفع شما حرف بزنند. فردا فکر می کنند انقلاب شده و برای رژیم بعدی کار می کنند.

۶️⃣ پیشنهاد اولم این است که روزنامه ها را تقویت و آنها را در صداوسیما تبلیغ کنید. روزنامه هنوز اعتبار دارد. تیراژ اسفناک ما ناشی از توزیع و ایرادات فنی است. پیشنهاد دوم این است که شبکه خصوصی تلویزیونی داشته باشیم. من اگر جای مدیر صداوسیما بودم، همزمان با برنامه شصت دقیقه بی بی سی یک برنامه جذاب پخش می‌کردم. در تلویزیون هیچ چیزی برای تماشا نداریم.

۷️⃣ در طول زمان باید پلتفرم‌های داخلی را تقویت کنید. برای بستن اینترنت ممکن است اعتراضات جدی‌تر بشود. چون شما دارید به کسب و کارهای خصوصی ضربه می‌زنید.

 

محمد قوچانی در میزگرد روزنامه اطلاعات:

منبع

logo-samandehi