چهارشنبه، 14 آبان 93 - 10:54

 

co.farabin.kharjdoon0

محاسبه تراکنش های مالی انجام گرفته بین چند نفر، در خیلی از مواقع مانند گردش دسته جمعی، زندگی در خوابگاه دانشجویی و غیره مورد نیاز واقع میشود تا سهم هرکس در این میان مشخص گردد. به همین دلیل در اینطور مواقع، شخصی را به عنوان مدیر انتخاب میکنند تا محاسبه مخارج را انجام داده و به آنها نظارت نماید. حال باید دید که چه راهی برای سهولت و همچنین افزایش دقت در انجام این کار وجود دارد.“خرجدون” برنامه ای است که در این زمینه به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا به نقد و بررسی این اپلیکیشن اندرویدی بپردازیم.

خرجدون

رابط کاربری:

جابجایی سریع بین بخش های مختلف و استفاده راحت از امکانات، اولین نکات مثبتی هستند که میتوانیم برای اپلیکیشن فوق نام ببریم. به کارگیری ترفندهایی مانند دکمه های ناوبری و پنجره های شناور در پیاده سازی این برنامه اندرویدی، باعث به وجود آمدن یک رابط کاربری روان در “خرجدون” شده اند که نیاز شما را به خوبی رفع میکند.

رنگبندی زنده با امکان ویرایش توسط کاربران (انتخاب رنگ)، چیدمان مرتب اجزای صفحه، آیکن های گویا و یکپارچه، فونت مناسب و عملکرد صحیح در نمای افقی و عمودی، از جمله نقاط قوت قابل ذکر در رابطه با ظاهر برنامه فوق میباشند. علاوه بر این با امکان انتخاب تصویر برای گزینه های لیست، میتوان زیبایی بیشتری به محیط “خرجدون” بخشید و بدین ترتیب باید انتظار چهره کاربرپسندی از آن داشته باشیم. تنها نقصی که از این لحاظ به چشم میخورد، عدم حفظ یکپارچگی قالب در همه صفحات است هرچند در حدی نیست که سایر نکات مثبت را تحت تاثیر قرار دهد.

خرجدون

کاربرد:

نحوه استفاده از “خرجدون” به اینصورت میباشد که در ابتدا باید گروه مخارج خود را که در آن با چند شخص دیگر مشترک هستید، ایجاد نمایید. انتخاب نام و تصویر دلخواه، تنها اطلاعات مورد نیاز برای ساخت گروه جدید بوده و به مورد دیگری نیاز نیست. در ادامه به بررسی قابلیت های این برنامه اندرویدی پرداخته و میزان کارایی آن را می سنجیم.

حال نوبت به تعریف افراد میرسد که برای این کار باید بر روی گروه موردنظر اشاره کنید و در صفحه باز شده، نام هر فرد را همراه با تصویر دلخواه اضافه نمایید. درکنار هر نام، علامتی به شکل + درج شده که با لمس آن امکان وارد کردن هزینه هایی که همان شخص پرداخت کرده، میسر میگردد. لازم به ذکر است که تمامی این هزینه ها با گشودن صفحه مربوط به فرد، قابل مشاهده خواهد بود.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، وظیفه اصلی “خرجدون” محاسبه سهم هر کس از میان کل هزینه صرف شده برای یک موضوع میباشد. هنگامی که همه مخارج را بطور جداگانه برای افراد گروه ثبت نمودید، باید به صفحه اصلی رفته و با لمس دکمه شبیه به ماشین حساب، نتیجه محاسبات را ببینید. این نتیجه به این صورت است که هر شخص چه مقدار پول باید به فرد دیگر بپردازد تا همه به یک میزان در کل مخارج سهم داشته باشند. امکان ارسال (اشتراک گذاری) فاکتور نهایی نیز پیش بینی شده تا بتوانید سایر دوستان گروه را مطلع کنید.

به غیر از موارد نام برده و امکاناتی از قبیل حذف اطلاعات مختلف (گروه، فرد و هزینه)، قابلیت دیگری در “خرجدون” وجود ندارد و هرچند برنامه با وجود این موارد وظیفه خود را انجام میدهد اما انتظار میرفت قابلیت های بیشتری داشته باشد. محاسبه سهم نهایی هر فرد در پایان (علاوه بر مقدار بدهی او به دیگران)، امکان گزارش گیری و تهیه و بازیابی پشتیبان از اطلاعات، امکان ویرایش و حتی افزودن تصویر با استفاده از دوربین، کمبودهایی هستند که میتوانیم برای اپلیکیشن فوق نام ببریم. البته باید گفت که توسعه و ایده پردازی بیشتر جهت افزایش کارایی “خرجدون”، به تولیدکنندگان آن بستگی دارد.

خرجدون

قیمت:

با وجود کاستی هایی که در بخش قبل ذکر کردیم، “خرجدون” وظیفه اصلی خود را انجام میدهد. این برنامه اندرویدی کاملا رایگان بوده و همه اقشار جامعه میتوانند از مخاطبان آن باشند

logo-samandehi