پنجشنبه، 15 آبان 93 - 01:14

 

اپل همیشه روی کاربردهای آموزشی گجت های خود تاکید داشته و با ارائه خدمات و اپلیکیشن های آموزشی به خوبی آنها را غنی کرده. در عصر الکترونیک که کتب درسی هم به سمت و سوی الکترونیکی شدن پیش رفته اند، اپل iBooks را عرضه کرده.

اپلیکیشن iBooks

مطمئنا این اپلکیشن را می شناسید و با آن کار کرده اید. اپی که صرفا برای مطالعه کتاب های الکترونیکی طراحی شده. هرکسی که کار با  iBooks را تجربه کرده به این موضوع معترف است که یکی از بهترین های این حوزه است و از زبان فارسی و فرمت‌های رایج PDF و ePub به خوبی پشتیبانی می‌کند.

کافی است کتاب را از App Store خریداری و دانلود نمایید و یا با iTunes از کامپیوتر به گجت خود منتقل و مطالعه نمایید. برای انتقال کتاب نیز کافی است گجت را به کامپیوتر متصل کرده و در آیتونز به تب On This Device بروید، سپس کتاب ها را با ماوس گرفته و در آن تب رها کنید. به محض انتقال کتاب به آیپد یا آیفون آن را در بحش Books و یا PDFs در اپلیکیشن آیبوکز خواهید دید.

ibooks

در هنگام مطالعه تنظیماتی مانند رنگ پس زمینه (سفید، قهوه ای و مشکی) و شدت نور دستگاه برای راحتی چشم در دسترس قرار دارد. همچنین قابلیت هایی مانند تغییر فونت (برای زبان انگلیسی) و تغییر سایز فونت و تغییر نحوه مطالعه به صورت کتاب وار و یا به صورت اسکرول نیز در این اپلیکیشن تعبیه شده.

از دیگر ویژگی‌های iBooks می توان به جستجوی درون کلمات کتاب و بوکمارک کردن صفحات دلخواه اشاره کرد. همچنین با انتخاب کلمات یا جملات به وسیله نگه داشتن انگشت می توان کپی، هایلایت، یادداشت نویسی، جستجو و به وسیله دیکشنری داخلی دستگاه ترجمه و حتی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

اگر اهل مطالعه کتاب‌های الکترونیکی هستید، iBooks تمام نیازهای شما را برطرف می کند. حتما مطالعه با این اپلیکیشن را تجربه کنید.

logo-samandehi