دوشنبه، 16 دی 92 - 02:31
بازی BioShock Infinite

 

شاید بتوان ۲۰۱۳ را سال بازی‌های رایانه‌ای نام‌گذاری کرد. در این سال دو شرکت مایکروسافت و سونی بزرگترین تحول در دنیای کنسول‌های بازی را رقم زدند و انواع بازی‌ها با قابلیت‌های مختلف به دست کاربران رسیدند.آن دسته از کاربرانی که علاقمند به دنیای بازی‌های رایانه‌ای هستند، از جزییات بخش نرم‌افزاری آن بیشتر از اطلاعات سخت‌افزاری آگاهی دارند و در جریان آخرین‌های بازی‌های عرضه شده با بهترین قابلیت‌ها قرار می‌گیرند. از این رو نشریه Forbes در گزارش جدید خود لیست بهترین بازی‌های رایانه‌ای جهان که در سال ۲۰۱۳ عرضه شده‌اند را به قرار زیر منتشر کرده است.

بازی BioShock Infinite

بازی BioShock Infinite

بازی BioShock Infinite

توسط مرکز Irrational Games تولید و توسط شرکت ۲K Games عرضه شده است. “کن لیواین”(Ken Levine) طراحی این بازی را برعهده داشته است و از نظر میزان کسب درآمد می‌توان گفت که بهترین بازی را طراحی کرده است. ماجرای این بازی در کلمبیا دنبال می‌شود و داستان مهیج و فضای بسیار واقعی کاربر را تا مرحله آخر نگه می‌دارد.

لینک دانلود

بازی Civilization V: Brave New World

بازی Brave New World

بازی Brave New World

لینک دانلود

توسط مرکز Firaxis Games تولید و توسط شرکت ۲K Games عرضه شده است. این محصول در خانواده بازی‌های استراتژیک طبقه‌بندی می‌شود و در سال ۲۰۱۰ که نسخه اولیه آن عرضه شده بود نیز عنوان بهترین بازی را از آن خود کرد. نسخه جدید بازی کاربر را با فرهنگ تازه آشنا می‌کند، گزینه‌های دیپلماتیک بیشتری در اختیار او می‌گذارد و قابلیت‌های فراوانی را به کاربر ارایه می‌دهد.

بازی Gone Home

 بازی Gone Home

بازی Gone Home

توسط شرکت The Fullbright Company ساخته شده است. این بازی یک نقش‌اول دارد که با داستان‌های مختلف مواجه می شود و نمونه عالی از بازی‌هایی است که برای پیشبرد   مراحل مختلف نیازی به نبرد و خونریزی نیست. کاربران در این بازی یک خانه خالی در اختیار دارند باید به دنبال خانواده مفقود شده بگردند و بخش‌های مختلف اطلاعات را برای رسیدن به این هدف کنار هم بگذارند.

لینک دانلود

بازی Gun point

 بازی Gunpoint

بازی Gunpoint

این بازی توسط شرکت Suspicious Developments ساخته شده است. این بازی در اصل یک پازل پیچیده است که نخستین بار توسط یکی از روزنامه‌نگاران حوزه بازی‌های رایانه‌ای یعنی “تام فرانسیس”(Tom Francis) روانه بازار شد. این بازی هوشی ذهن کاربر را درگیر می‌کند و نوشته‌هایی که در آن ظاهر می‌شود طنزآمیز و مهیج است.

لینک دانلود

بازی Monaco: What’s Yours Is Mine

بازی Monaco

بازی Monaco

این بازی توسط شرکت Pocketwatch Games تولید و توسط مرکز Majesco Entertainment عرضه شده است. این بازی یک فضای مدرن از نسخه قبلی خود را در اختیار کاربر می‌گذارد که دنبال کردن مراحل جذاب آن برای هرکس می‌تواند اعتیادآور باشد. این بازی را می‌توان به صورت همزمان با دو یا چند دوست دنبال کرد. شما در این بازی عضو یک گروه گانگستری هستید و نقش سارق اصلی را برعهده دارید.

لینک دانلود

 بازی Papers, Please

بازی Papers, Please

بازی Papers, Please

توسط شرکت Lucas Pope ساخته شده است. این بازی مربوط به یک اداره مهاجرت می‌شود که هر یک از مراجعه کنندگان آن داستان متفاوتی دارند و باید به مسئله آن‌ها رسیدگی کرد. در این بازی شما برای مراجعه‌کنندگان مختلف تصمیم‌گیری می‌کنید که البته ممکن است در خلال بازی یک ماجرای احساسی هم رخ دهد.

 بازی The Last Of Us

بازی The Last Of Us

بازی The Last Of Us

توسط شرکت Naughty Dog تولید و توسط مرکز سرگرمی‌های رایانه‌ای سونی عرضه شده است. این بازی پرفروش‌ به همان اندازه که خوش‌نام است، جذابیت دارد. طراحی گرافیکی پیشرفته، سیستم صوتی قوی، داستان مهیج، شخصیت‌های قوی، قابلیت اجرا با کیفیت بالا و داستان‌های دنباله‌دار مهم‌ترین عوامل در افزایش محبوبیت این بازی محسوب می‌شود. این محصول را به‌جرات می‌توان یکی از بهترین بازی‌هایی دانست که سال ۲۰۱۳ وارد بازار جهانی شد.

لینک دانلود

 بازی The Legend of Zelda: A Link Between Worlds

بازی The Legend of Zelda

بازی The Legend of Zelda

این بازی توسط شرکت Nintendo تولید و عرضه شده است. شاید بتوان گفت که این محصول بهترین بازی ساخت این شرکت در یک دهه گذشته محسوب می‌شود و همه بخش‌های لازم از جمله کیفیت گرافیکی، داستان خوب و سازگاری با سیستم‌های سخت‌افزاری را شامل می‌شود. این بازی ذهن کاربر را درگیر می‌کند و او مجبور می‌شود مراحل مختلف را با دقت دنبال کند.

 بازی The Stanley Parable

بازی The Stanley Parable

بازی The Stanley Parable

توسط شرکت Davey Wreden/Galactic Cafe ساخته شده است. این بازی را می‌توان از بهترین محصولاتی دانست که دنیای مدرن بازی‌های رایانه‌ای را ارایه می‌دهند. اگر شما جزء آن دسته از کاربرانی هستید که در مورد بازی‌ها فکر می‌کنید، باید گفت که این محصول دقیقا برای شما ساخته شده است. این بازی را باید دنبال کنید تا نقاط قوت آن را به عینه ببینید.

لینک دانلود

 بازی Super Mario 3D World

بازی Super Mario 3D World

بازی Super Mario 3D World

این بازی توسط شرکت Nintendo تولید و عرضه شده است. این محصول را می‌توان نسخه پیشرفته بازی محبوب Mario دانست که دانیایی شبیه آنچه که از کودکی در خاطر شما مانده است را تدائی می‌کند و در عین حال فضاهای زیباتر با قابلیت‌های بهتر را دراختیار شما می‌گذارد. نخستین نسخه این بازی در سال ۱۹۸۳ عرضه شد.

لینک دانلود

logo-samandehi