جمعه، 01 آذر 92 - 00:06

 

با زیاد شدن حجم برنامه ها در تلفن همراه، به مرور زمان سرعت عملکرد دستگاه پایین می آید. این مشکل به دلیل فعال شدن سرویس هایی است که برخی از اپلیکیشن ها در پشت پرده انجام میدهند و شما آنها را نمی بینید. همچنین بعضی از این برنامه ها برای انجام وظیفه خود، فایل هایی را در پوشه های مخصوص ذخیره میکنند که پس از مدتی کارایی لازم را نداشته اما همچنان در حافظه باقی خواهند ماند. این عوامل سبب میشود تا علاوه بر پر شدن فضای موجود بر روی گوشی، حافظه رم نیز بیشتر اشغال شده و سرعت آن پایین بیاید.

[button color=”green” size=”medium” link=”http://cafebazaar.ir/app/com.cleanmaster.mguard/?l=fa” target=”blank” ]منبع[/button]

برنامه ای که در ادامه و تحت عنوان “Clean Master” معرفی میکنیم، در این زمینه مفید واقع میگردد. برای آشنایی با این اپلیکیشن اندرویدی، همراه ما باشید.

Clean Master

در صفحه اصلی اپلیکیشن فوق، میزان فضای اشغال شده در حافظه دستگاه و رم به نمایش درمی آید تا کاربران بتوانند یک دید کلی از وضعیت تلفن همراه خود داشته باشند. حال وقت آن است که عملیات پاک سازی آغاز شود و برای شروع میتوان از گزینه MEMORY BOOST استفاده نمود. در این بخش، لیستی از برنامه های در حال اجرا همراه با مقدار حجمی که از رم اشغال کرده اند، به شما نشان داده میشود که با لمس دکمه Boost در پایین صفحه بسته خواهند شد. همچنین امکان انتخاب هر یک از آنها نیز وجود دارد تا اپلیکیشن هایی که به آنها نیاز دارید، باز بمانند. با اشاره بر روی آیکن شبیه دسته بازی در سربرگ نیز، امکان اجرای بازی های در حالت بهینه و با حداقل مصرف رم(پس از انتخاب هریک به صورت دلخواه) در دسترس قرار میگیرد.

دومین قسمت این برنامه اندرویدی، JUNK FILES نام دارد و وظیفه آن پاکسازی فایل های اضافی و بلااستفاده از حافظه تلفن همراه میباشد. این قابلیت در دوحالت Standard و Advanced ارائه شده است که حالت دوم مقدار بیشتری از اطلاعات را حذف میکند اما باید در استفاده از آن مراقب بود.

Clean Master

بخش APP MANAGER، مربوط به مدیریت برنامه های موجود بر روی تلفن همراه میشود و به چهار برگه تقسیم شده است. در برگه Uninstall میتوانید با انتخاب هر یک از عناوین لیست و لمس دکمه قرمز رنگ در پایین صفحه، اپلیکیشن های دلخواه را حذف کنید. البته “Clean Master” با نمایش کلمه safe در کنار نام آنها، به شما نشان میدهد که کدام یک از این برنامه ها سلامت سیستم عامل را به خطر نمی اندازند. بخش Backup نیز برای تهیه فایل پشتیبان و برگه Move برای انتقال اپلیکیشن ها از حافظه گوشی به حافظه جانبی به کار میرود. از جمله امکانات جانبی این قسمت، قابلیت مرتب کردن عناوین لیست بر اساس حجم، حروف الفبا و تاریخ میباشد.

آخرین گزینه ای که با نام SECURITY & PRIVACY در منوی این اپلیکیشن اندرویدی به چشم میخورد، وظیفه دارد تا امنیت حافظه دستگاه شما را بررسی نماید. لازم به ذکر است این عملیات همیشه توسط “Clean Master” و بعد از نصب هر برنامه های انجام میشود و نتیجه آن به صورت یک اعلان در نوار وضعیت به نمایش درمی آید.

بد نیست بدانید که با فعال کردن ابزارک برنامه فوق، میتوانید عملیات پاکسازی رم را با سرعت هرچه بیشتر و با یک اشاره انجام دهید. البته ویجت دیگری هم وجود دارد که به صورت جالبی عمل کرده و همواره به صورت شناور در سمت راست صفحه نمایش قرار میگیرد. این ابزارک شناور هم با یک بار لمس باز میشود و هم با اشاره طولانی بر روی آن، قابل استفاده میباشد که در هر دوحالت عملکرد متفاوتی خواهد داشت.

Clean Master

حال اجازه دهید تا به قسمت تنظیمات برویم و اشاره ای به مهمترین گزینه های آن داشته باشیم. Notification Toggle برای فعالسازی دسترسی سریع در نوار وضعیت، Floating Widget Settings برای اعمال تنظیمات ابزارک شناور، بخش Junk Cleaner به منظور فعال کردن آگاه ساز برای حذف فایل های اضافی(Junk Reminder) با امکان تعریف بازه زمانی(Frequncy) و حجم دلخواه(Size)، بخش Security برای فعال کردن قابلیت های جلوگیری همیشگی از فایل های مخرب(Real-time protection) و ورود به سایت های آلوده(Safe browsing)، بخش App Manager با گزینه هایی برای نمایش هشدار برنامه هایی که به ندرت استفاده میشوند(Rerely used app reminder) و امکان انتقال آنها به حافظه جانبی(Moving reminder) و درنهایت بخش Task Killer که به منظور هشدار پرشدن رم(Task Reminder) بیش از میزان تعیین شده(Memory Used) به کار میروند.

Clean Master

با توجه به امکانات و قابلیت های متعددی که ذکر شد، مشخص است که استفاده از “Clean Master” برای مدیریت حافظه و حفظ امنیت تلفن همراه ضروری و غیر قابل انکار میباشد. به همین دلیل، در سراسر دنیا استقبال قابل توجهی از این برنامه اندرویدی به عمل آمده است.

logo-samandehi