دوشنبه، 30 تیر 93 - 00:23

بر اساس گزارش جدیدی که بارها و بارها تاکنون مورد تأیید قرار گرفته، مرورگر کروم گوگل باتری لپ‌تاپ‌ها را بیش از حد معمول خالی می‌کند.این خطا برای نخستین بار در سال ۲۰۰۸ گزارش شد و سپس در سپتامبر ۲۰۱۲ نیز مورد تأکید قرار گرفت اما گوگل اقدام خاصی در این زمینه انجام نداد. تا اینکه گزارشی این بار از سوی وب‌سایت فوربس بار دیگر توجهات را به سمت این باگ پراهمیت بازگردانده است.

chorom

طبق تحقیق فوربس این مشکل ظاهرا از طریق دست‌کاری و بالا بردن تایمر رزولوشن ویندوز اتفاق می‌افتد تا پاسخی سریع‌تر را در این مرورگر برای کاربر اعمال کند. ویندوز در حالت پیش‌فرض این زمان را روی ۱۵.۶ میلی‌ثانیه قرار داده، در حالی که کروم این زمان را به ۱ میلی‌ثانیه تقلیل می‌دهد. چنین کاهش بسیار زیادی نیاز به فعالیت بالاتر پردازنده و در نتیجه عامل تخلیه عجیب باتری شما می‌شود!

با توجه به اهمیت و اعتبار وب‌سایت گزارش دهنده، این بار گوگل این خطا را در لیست «رفع مشکل با الویت بیشتر» قرار داده تا آن را هر چه زودتر برطرف کند. حال اینکه چنین مشکلی چه وقت برطرف خواهد شد، هنوز مشخص نیست.

[button color=”green” size=”medium” link=”www.forbes.com/sites/ianmorris/2014/07/14/googles-chrome-web-browser-is-killing-your-laptop-battery/” target=”blank” ]منبع[/button]

logo-samandehi