یکشنبه، 12 مرداد 93 - 08:07

 

مرورگرهای آندرویدی برای دیده شدن توسط کاربران باید چیزهای زیادی در چنته داشته باشند. همه ما روی ابزار آندرویدمان “کروم” را داریم که به معنای واقعی یک گوگلی تمام عیار است! از طرفی Dolphin را داریم که اگر به قابلیت های بیشتری نیاز داشتید می توانید روی آن حساب باز کنید. به اینها اضافه کنید کارایی و پایداری Firefox اندروید و Opera و خیل عظیم سایر مرورگرها را! اما مرورگر جدید شرکت NextApp که در مرحله بتا قرار دارد شاید بتواند توجه شما را به خود جلب کند! علاوه بر سرعت بالای رندرینگ تصویر و زمان پاسخ دهی سریع، اطلس ویژگی های پیشرفته ای را در پس ظاهر یکپارچه خود دارد و باید اضافه کنیم که از زبان جدید طراحی گوگل یعنی طراحی متریال نیز سود میبرد.

140689749120968-620x330

از صفحه آغازین اطلس می توانید با سوایپ کردن (کشیدن) از گوشه سمت چپ صفحه به پانلی دسترسی پیدا کنید که صفحات مختلف باز شده را از آنجا میتوانید ببینید و انتخاب کنید. همچنین در این پانل گزینه ای برای تمام-صفحه کردن دارید که نوتیفیکیشن بار بالای صفحه اندروید را می پوشاند. (چیزی که سال ها از کروم انتظارش را داشتیم!) علاوه بر آن گزینه ای نیز برای تقسیم صفحه به دو پانل مجزا برای دیدن همزمان دو صفحه باز شده وجود دارد. (که اگر تبلت داشته باشید از این قابلیت ذوق زده خواهید شد!)

nexusae0_unnamed-13_thumb3

قسمت آدرس مرورگر هم برای داشتن فضای بیشتر ناپدید می شود که می توانید با سوایپ پایین آن را فراخوانی کنید. برای دیدن تاریخچه مرور و هدایت (navigation) نیز گزینه <> را لمس کنید. با سوایپ به راست نیز به انبوهی از دکمه ها مانند حالت نمایش موبایل/کامپیوتر، سوویچ برای دیدن عکس با وضوح بالا یا پایین (جهت صرفه جویی در مصرف پهنای باند) و گزینه ای برای بلاک کردن تبلیغات و پاپ-آپ ها بر خواهید خورد.

nexusae0_unnamed-12_thumb3 nexusae0_unnamed-11_thumb2 nexusae0_unnamed-10_thumb3

برای کسانی که دوست دارند هر سایت خاص را به گونه ای خاص مشاهده کنند، اطلس امکان شخصی سازی را به طور جداگانه برای هر سایت ارائه می دهد. البته این ویژگی جزو ویژگی هایی است که برای داشتنش باید پول پرداخت کنید اما در حال حاضر ارائه دهنده ی اطلس آن را رایگان کرده است.

با وجود اینکه اطلس مانند کروم با گوگل یکپارچه نیست اما بدلیل مصرف بهتر حافظه از آن سریع تر است. هم اکنون مینوانید این مرورگر را به طور مستقیم از سایت دانلود کنید. اگر دنبال مرورگر متفاوتی هستید، آن را حتما امتحان کنید!

logo-samandehi