سه شنبه، 29 مهر 93 - 11:58

 

MET-AJ-YIK-YAK-APP-0307

ما تعداد زیادی اپلکیشن پیام‌رسان یا چت می‌شناسیم و بر تعداد آنها مرتب افزوده می‌شود. پیداست که ورود به عرصه رقابتی اپلیکیشن‌های چت، در صورتی که نویسنده اپ، تنها امکانات پایه را ارائه دهد و ویژگی‌های متفاوت و تمایزکننده‌ای، در اختیار کاربر قرار ندهد، ممکن نخواهد بود.Yik Yak یک اپلیکیشن چت کمترشناخته شده است که عملکردش با اپلکیشن‌های چت دیگر متفاوت است.در این اپلیکیشن شما نیاز به ثبت‌نام یا فعال کردن اکانت خود با دریافت پیامک ندارید، به محص نصب و اجرای اپ، می‌توانید از آن استفاده کنید.

عملکرد اصلی Yik Yak آن است که کاربرانی را که در نزدیکی هم هستند به هم مرتبط کند. در مورد این اپ خاص، افرادی در فاصله ۲٫۵ کیلومتری می‌توانند نوشته‌های کوتاه یکدیگر را ببینند.شما برخلاف اپ‌های دیگر، به صورت ناشناس وارد اپ می‌شوید و هیچ نام و یا آواتاری نخواهید داشت.

10-21-2014 10-37-44 AM

با این وجود برای ایجاد مانع در مقابل افراد مزاحم، اپ قوانین سفت و سختی را وضع کرده است.ویژگی دیگر Yik Yak آن است که کاربران هر منطقه جغرافیایی می‌توانند به نوشته‌های خوب رأی مثبت بدهند و نوشته‌های بی‌کیفیت یا نامربوط را با دادن رأی منفی پایین بکشند.

اما ویژگی‌ای که تازه اضافه شده است، امکان جستجوی جغرافیایی است، یعنی شما می‌توانید هر محل خای مثل پاریس، لندن، نیویورک یا تهران را جستجو کنید. با این کار نقشه منطقه را خواهید دید و بعد با بردن نشانگر روی محله مورد نظر، می‌توانید پیام‌های ارسال شده از سوی کاربران آن منطقه را ببینید.

10-21-2014 10-38-12 AM

با این توضیحات، در واقع Yik Yak یک تابلوی اعلانات پیشرفته برای هر منطقه خاص است، طوری که ساکن هر منطقه می‌تواند نوشته خود را یک بورد به صورت  ناشناس نصب کند و برود و این بورد قابل مشاهده همه است، چه ساکنان همان منطقه و چه مناطق مختلف دنیا.

خوشبختانه Yik Yak هم نسخه اندروید و هم iOS.

logo-samandehi