دوشنبه، 29 شهریور 95 - 11:32

خدمت شما عارضم نمی‌دونم چیزی که می‌خام بگم، امروز، فردا یا پس فردا تکذیب می‌شه یا نه. چون این روزها مد شده مثلا یه چیزی گفته می‌شه و هزار مدل تیتر و مصاحبه و تحلیل می‌خوره بعد موقع اجراش که نزدیک می‌شه، میگن ولمون کن بابا ما کی همچین حرفی زدیم. بعد هم در اقدامی جالب اصل خبر حذف می‌شه. بعد هم که میگی بابا ایناها من اینو قبلا ذخیره کرده بودم، می‌گن خبرنگار اشتباه فهمیده.

confused-man-small-300x271

بعد که می‌گی خب پس چرا تو شصت ماه گذشته تکذیب نکردین، میگن موید باشید! که معادل خوش اومدی یا خوش بگذره هست.

با تمام این مقدمات و تفاسیر که آدم نمی‌دونه راجع به چی اصلا میشه نوشت و یا ننوشت، باید بگم چند ماه قبل به نقل از وزیر ارتباطات اعلام شد، ۱۱۰ میلیارد تومان به ۱۴ دانشگاه برای اجرای طرح فیلترینگ هوشمند اختصاص پیدا کرده است.

این خبر در زمان خودش خیلی سر و صدا کرد، اما خب حالا می‌دونیم که این دلیل بر درست بودن و تکذیب نشدنش نیست. حالا منم نمی‌دونم باید صبر کنم ادامه این مطلب رو بعدا بنویسم یا ادامه بدم؟…

خب صبرم تموم شد و با فرض این که تکذیب نشه ادامه می‌دم. حالا چند روز پیش دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام کردن، دوران فیلترینگ به سر آمده. ایشان گفتن: سیاست بستن و مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی دیگر جواب نمی‌دهد؛ این کار نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه برای مردم ایجاد مشکل خواهد کرد.

نمی‌دونم ادامه مطلب رو بنویسم یا صبر کنم ببینم این هم تایید یا تکذیب می‌شه؟…

خب صبرم تموم شد و با فرض این که تکذیب نشه ادامه می‌دم! من حالا سوالم اینه که بابا جان یعنی همین دیشب معلوم شد که فیلترینگ جواب نمی‌ده یا قبلا معلوم شده بود؟ اگه فیلترینگ جواب نمی‌ده، اون ۱۱۰ میلیارده چی می‌شه یعنی؟

از اینا بگذریم، خب فیلترشکن‌ها هم که رسما تو هر سوراخی رایگان و پولی مبادله می‌شه، حالا سوالم اینه که یعنی فروش این ابزار همچنان غیرقانونی خواهد ماند؟ سوال چندمم اینه که خب اگه فیلترینگ دیگه جواب نمی‌ده یعنی سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی فیلترشده باز می‌شن؟ یا باید با همان فیلترشکن‌های مفتی و پولی رفت داخلشون؟

من که حسابی گیج شدم. پس فرض رو بر این میذارم که هر دو تاش یا تکذیب بشه یا بگن برداشت اشتباه خبرنگار بوده و همه با هم به افق خیره می‌شیم.

عزت زیاد

آق فری

(منبع:عصرارتباط)

logo-samandehi