سه شنبه، 17 تیر 93 - 04:43

اگر تجربه رانندگی در بزرگراه‌ها، آن‌هم به مدت طولانی را داشته باشید، مطمئنا با مشکل خستگی حین رانندگی و یکنواخت شدن جاده مواجه شده‌اید. این شرایط برای رانندگان خودروهای سنگین که این رانندگی طولانی مدت، هر روزه برای آن‌ها تکرار می‌شود ملال آورتر خواهد بود.

mercedes-future-truck-2025

مرسدس بنز با آگاهی از مشکل یادشده تصمیم گرفته طرحی ابداع کرده تا رانندگان بتوانند استفاده بهتری از زمانشان داشته بشاند. این شرکت، در همین راستا، “کامیون آینده ۲۰۲۵″  را که طرحی از یک خودروی نیمه اتوماتیک است و کنترل خودرو را در بزرگراه‌ها خودش به عهده می‌گیرد به نمایش گذاشته است.در این کامیون کشنده، ترکیبی از رادار و دوربین‌های چندگانه، خودرو را در مسیر صحیح قرار می‌دهد و در واقع تنها کافی است ماشین را در دنده قرار دهید. بدین‌ترتیب راننده می‌تواند با خانواده خود مکالمه تلفنی داشته باشد یا به انجام امور شخصی خود بپردازد.

این سیستم امکاناتی را فراهم خواهد آورد تا خودروی سنگین شما با دیگر خودروها در تماس بوده و با استفاده از اطلاعات دریافتی بتواند به پیش‌بینی ساخت و سازهای احتمالی در مسیر جاده و یا حتی ترافیک‌ بپردازد. این سیستم آنچنان هوشمند است که می‌تواند نزدیک شدن آمبولانس را نیز تشخیص دهد و مسیر را برای عبور آن آماده کند.همانطور که ذکر شد، این طرح تا یک دهه آینده به مرحله تولید نخواهد رسید اما تولید آن با توجه به استفاده از برخی تکنولوژی‌های یادشده در خودروهای کلاس اس ۲۰۱۴ و یا تولید خودروهای بدون راننده گوگل، چندان دور از ذهن نمی‌نماید.

[button color=”green” size=”medium” link=”http://www.engadget.com/2014/07/06/mercedes-semi-autonomous-truck/?ncid=rss_truncated” target=”blank” ]منبع[/button]

logo-samandehi