یکشنبه، 14 اردیبهشت 93 - 03:26

 

6-TB-HDDs-Launched-by-Seagate-Are-25-Better-Than-Competitors1

شرکت سیگیت پیش‌تر و در ابتدای سال جاری میلادی اعلام کرده بود که نخستین هارد دیسک شش ترابایتی خود در سه ماهه دوم سال عرضه خواهد کرد. مطابق وعده این شرکت چندی پیش سری جدید Enterprise Capacity 3.5 HDD v.4 سیگیت شامل مدل ۶ترابایتی معرفی و عرضه شد.سری جدید هارد دیسک‌های عرضه شده با عنوان Enterprise Capacity 3.5 HDD v.4 شناخته می‌شوند و همانطور که از نام آنها بر می‌آید ، این محصولات نه برای کاربران معمولی که برای فعالیت در دیتاسنترها ، سرورهای ابری و … عرضه شده‌اند.ویژگی مهم دیگر هارد دیسک‌هایEnterprise Capacity 3.5 HDD v.4 کارایی بالای آنهاست ، به طوری که شرکت سیگیت ادعا کرده این محصولات تا ۲۵ درصد از محصولات رقیب سریعتر هستند.

با اینکه هنوز سرعت خواندن/نوشتن هارد دیسک شش ترابایتی سیگیت توسط این کمپانی اعلام نشده اما با نگاهی به مشخصات آن ویژگی‌های برجسته‌ای مانند سرعت گردش ۷۲۰۰ دور در دقیقه ، رابط SATA 6.0 Gbps و کش ۱۲۸ مگابایت به چشم می‌خورد.سایر هارد دیسک‌های سری جدید Enterprise Capacity 3.5 HDD v.4 سیگیت در ظرفیت‌های ۵ ترابایت ، ۴ ترابایت و ۲ ترابایت عرضه شده‌اند. همچنین این محصولات دارای ویژگی‌هایی نظیر self-encrypting و Instant Secure Erase technology جهت محافظت از اطلاعات و حذف ایمن فایل‌ها می‌باشند.

 هنوز قیمتی برای هارد دیسک‌های Enterprise Capacity 3.5 HDD v.4 و خصوصاً نمونه ۶ ترابایتی آن اعلام نشده است اما از آنجا که دارای مشخصات بهتری نسبت به محصولات HGST می‌باشد باید قیمت بالاتری برای آنها متصور شد. هارد دیسک‌های Ultrastar HE6 در حال حاضر دارای رنج قیمتی ۷۲۵ تا ۱۵۰۰ دلار می‌باشند.

logo-samandehi