سه شنبه، 26 فروردین 93 - 11:18

FINsix

چندی پیش بود که شرکت FINsix در جریان رویداد CES 2014 کوچکترین شارژر ۶۵ وات برای ‌لپ‌تاپ‌ها را معرفی نمود. حالا و پس از گذشت چیزی نزدیک به ۳ ماه، این محصول جذاب که حالا با نام Dart شناخته می‌شود، در Kickstarter به قیمت ۷۹ دلار به فروش می رسد.

این شارژر ۴ برابر کوچک‌تر و ۶ برابر سبک‌تر از سایر شارژرها است که دارای یک درگاه ۲٫۱A USB است. فناوری مورد استفاده در این شارژر یک مبدل انرژی با فرکانس بسیار بالا بوده و همان‌طور که انتظار می‌رود با اکثر لپ‌تاپ‌ها سازگار است؛ همچنین یک ورژن ویژه برای مک‌بوک هم ارائه شده است.

finsix-2013-12-22-1

این محصول برای ۱۰۰۰ مشتری اولی که از طریق Kickstarter اقدام به خرید می‌کنند به قیمت ۷۹ دلار عرضه می گردد و افراد بعدی باید مبلغ ۸۹ دلار بپردازند و این در حالی است که بر خلاف انتظارها فروش Dart در فروشگاه‌ها از پاییز امسال میسر خواهد بود که البته قیمت خرده فروشی آن ۱۱۹ دلار اعلام شده‌است.

همچنین قیمت Dart برای مک‌بوک نیز اعلام شده است. ۵۰۰ دستگاه اول به قیمت ۱۴۸ دلار و ۱۵۰۰ Dart بعدی به قیمت ۱۶۸ دلار عرضه خواهند شد که طبق اعلام شرکت FINsix این اختلاف قیمت زیاد بین شارژرهای معمولی و شارژرهای مک‌بوکی بعلت خرید شارژرهای اصلی مک‌بوک به قیمت ۷۹ دلار و تغییر رابط‌های MagSafe و ۲ MagSafe برای Dart است. البته شرکت FINsix درصدد است تا با عقد یک قرارداد کاری بلند‌مدت با شرکت اپل، شارژرهای مک‌بوک را با قیمت کمتری عرضه نماید.

finsix-2013-12-22-1-1

این محصول در رنگ‌بندی متنوع عرضه می شود و به طور استاندارد از مدل دو‌شاخه‌های مورد استفاده در ایالات متحده امریکا استفاده می نماید؛ البته سایر مصرف‌کنندگان در سراسر دنیا می توانند با استفاده از یک رابط از Dart استفاده ‌نمایند.

آیا با توجه به استفاده از شارژر لپ‌تاپ خود، این محصول را با قیمت های ذکر شده مفید می‌دانید؟

logo-samandehi