چهارشنبه، 11 تیر 93 - 07:55
کیبورد های فانتزی

 

اگر کمی در بازار اسکنرها آن هم از نوع بی سیم و قابل حمل، کمی جستجو کرده باشید قطعا تا کنون دیده اید نمونه هایی که از سمت شرکت های مختلف تولید شده اند اما مهم این است که هر بار با افزایش تکنولوژی بتوان گجت هایی را ایجاد کرد که از هر نظر کارایی بیشتری داشته باشند و دارای کاربرد بهتری باشند و بتوان آن ها را از بعد های مختلفی از بقیه جدا کرد.

 

کوچکترین اسکنر جهان

اما PocketScan جدیدترین اسکنری است که این روزها از آن زیاد حرف سر زبان هاست. شرکت سوئیسی Dacuda توانسته این گجت را طراحی و تولید کند و هم اکنون پرچم دار برترین اسکنر قابل حمل دنیاست.

 

کوچکترین اسکنر جهان

همچون سایر اسکنرها این اسکنر هم نیاز دارد که برای تصویر برداری روی کاغذ یا اسناد کشیده شود در واقع حرکت کردن در طول برگه ها نظیر کاغذهای نقاشی شده و متنون و کتاب ها از روال کار کردن آن است.

 

کوچکترین اسکنر جهان

اطلاعاتی که از طریق اسکنر دریافت می شود در واقع، در زمان واقعی منتاژ می شوند. عملیات مونتاژ اطلاعات با تکنولوژی OCR صورت می پذیرد. جالب اینجاست که این اطلاعات به عکس، جدول و محتوای قابل ویرایش در سیستم تبدیل می شود و این دقیقا برعکس اسکنرهای مرسوم است.

 

کوچکترین اسکنر جهان

به عنوان مثال جدول ها در برنامه هایی نظیر اکسل، و متون در برنامه ای نظیر word قابل ویرایش اند.  اطلاعاتی که اسکن می شوند، توسط بلوتوث یا وایرلس به دستگاه های مشابه انتقال پیدا می کنند. میزان کیفیت تصویر برداری از محتوا به صورت ۴۰۰ پیکسل در اینچ است که بسیار، با کیفیت است.

 

کوچکترین اسکنر جهان

حتی در شرایطی که نور بسیار کم باشد هم می توان با این بلوتوث به بهترین شکل، تصویر برداری کرد و چیزی از قدرت و کیفیت آن کم نمی شود. از نظر محدودیت سایز هم این اسکنر قادر است شیت هایی تا سایز A3 را اسکن کند.

 

کوچکترین اسکنر جهان

ابعاد این دستگاه ۵۰ در ۲۷ در ۲۰ میلی متر می باشد و وزن آن حداکثر ۸۵ گرم می باشد. باطری این دستگاه قابل شارژ است و با هر بار شارژ کامل می تواند ۴۰۰ صفحه را اسکن کند.  این گجت با دستگاه هایی نظیر، مک و ویندوز و … می تواند جفت شود.

logo-samandehi