یکشنبه، 14 دی 93 - 12:40

اینستاگرام

در پی اختلال در استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد اختلال این شبکه اجتماعی خارجی توضیح داد. اینستاگرام شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری تصویر و ویدئو، طی دو روز اخیر برای برخی کاربران ایرانی با اختلال روبه رو شده است؛ به نحوی که بسیاری از کاربران اذعان دارند که عکس های این شبکه اجتماعی باز نمی شود.

این درحالی است که فاز نخست فیلترینگ هوشمند از هفته گذشته با هدف پالایش صفحات، عکس ها و محتوای مجرمانه از شبکه اجتماعی اینستاگرام آغاز شده است.در این زمینه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اختلال به وجود آمده توضیحاتی ارائه داد.

در متن این اطلاعیه که نامی از شبکه اجتماعی اینستاگرام آورده نشده آمده است:

“به دنبال انتشار برخی اخبار در خصوص اختلال چند ساعته یکی از شبکه های اجتماعی و ارتباط آن با پالایش هوشمند، به اطلاع هموطنان عزیز می رساند سامانه پالایش هوشمند که از مدتی پیش به منظور صیانت فرهنگی و اجتماعی راه اندازی شده است تاکنون مطابق انتظار عمل کرده و هیچ گونه اختلالی نداشته است.

آنچه در روز گذشته در خصوص یکی از شبکه های اجتماعی اتفاق افتاد اختلال موقت شبکه ای بین شبکه ارتباطی ایران و CDNهای این شبکه اجتماعی بوده که در هر یک از شبکه های اجتماعی دیگر نیز امکان وقوع دارد و هیچ ارتباطی به سامانه پالایش هوشمند نداشته است.”

logo-samandehi