پنجشنبه، 16 مرداد 93 - 02:43

 

سفر به مریخ یا ماه میلیون ها دلار هزینه و چندین ماه زمان نیاز دارد. اما Google maps  این امکان را به صورت مجازی و رایگان در اختیار شما گذاشته است.در دومین سالگرد ماموریت کاوشگر Curiosity در مریخ گوگل اقدام به ارائه یک مدل سه بعدی جذاب از مریخ و ماه در گوگل مپ کرده است.

moon-gmaps

از این طریق حتی می توانید نیمه تاریک ماه را هم ببینید.البته برای دسترسی به این بخش ها و گشت و گذار در بخشی از کهکشان باید بدانید کجا کلیک کنید. برای این کار به طریق زیر عمل کنید:

۱- به گوگل مپ بروید.
۲- در بخش پایین سمت چپ صفحه، باید آیکنی را ببینید که مپ را به حالت Google Earth تبدیل می کند. بر روی آن کلیک کنید.
۳- اندکی صبر کنید تا نسخه مسطح نقشه به حالت سه بعدی تبدیل شود سپس تا جایی که می توانید با استفاده از Zoom Out از نقشه دور شوید.
۴- پس از اینکه تا حد کافی از زمین دور شدید، کمی صبر کنید تا ماه و مریخ در بخش پایین صفحه (مطابق تصویر فوق) نمایان شوند.

نکته: اگر چیزی مشاهده نکردید، تب Explore را (از پایین سمت راست صفحه) ببندید و دوباره با کلیک بر کلیدی که کنار Explore قرار دارد بازش کنید تا ماه و مریخ ظاهر شوند.

moon-mars-gmaps

توجه: برای استفاده از این امکان نمی توانید از نسخه کلاسیک گوگل مپ استفاده کنید. در این صورت باید از حالت کلاسیک خارج شوید. البته اینترنت با سرعت مناسب برای دسترسی به حالت مدرن تر گوگل مپ کفایت می کند.

[button color=”green” size=”medium” link=”http://techcrunch.com/2014/08/05/google-maps-now-lets-you-explore-mars-and-the-moon-if-you-know-where-to-click/?ncid=tcdaily” target=”blank” ]منبع[/button]

logo-samandehi