چهارشنبه، 01 مرداد 93 - 00:31

سود خالص گوگل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ به مبلغ ۳.۴۲ میلیارد دلار رسید.گوگل در گزارش مربوط به عملکرد مالی خود در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ از درآمد ناخالص ۱۵.۹۶ میلیارد دلاری این شرکت خبر داد. و اینکه سهامداران گوگل به ازاء هر سهم خود ۶.۰۸ دلار دریافت خواهند کرد.

Google

هرچند تحلیل‌گران بازار پیش‌بینی کرده بودند که گوگل به درآمد خالص ۱۲.۳۲ میلیارد دلاری دست خواهد یافت و به ازاء هر سهم نیز سود ۶.۲۵ دلاری بدست خواهد آمد. با این حال گوگل توانست به درآمد خالص ۱۲.۶۷ میلیارد دلاری دست یابد ولی سود هر سهم کم‌تر از پیش‌بینی‌ها محاسبه شد و به ۶.۰۸ دلار برای هر سهم رسید. با وجود اینکه سهام‌داران گوگل سود کمتر از پیش‌بینی را بدست آورده‌اند، اما افزایش درآمد گوگل در سه ماهه قبل باعث خشنودی آن‌ها شده است. درآمد گوگل نسبت به همین فاصله زمانی در سال گذشته نزدیک به ۲۲ درصد و نسبت به سه ماهه قبل در همین سال ۳ درصد رشد داشته است.

سود خالص گوگل در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ به مبلغ ۳.۴۲ میلیارد دلار رسید. به این ترتیب انباشته‌ی نقدی گوگل به رقم ۵۸.۷۲ میلیارد دلار رسیده است. این مقدار پول نقد برای گسترش گوگل در هر زمینه‌ای کافی است و شاید امسال شاهد سرمایه‌گذاری غول جستجوگر اینترنتی در حوزه‌های جدیدی باشیم.

درآمد گوگل از منبع تبلیغات کلیکی ۲۵ درصد در مقایسه با سال گذشته و ۲ درصد در مقایسه به سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۴ رشد داشته است. گوگل از سایت‌های خود ۱۰.۹۴ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است که نسبت به سال گذشته ۲۳ درصد رشد داشته است. این درآمد ۶۹ درصد از کل درآمد گوگل در سه ماهه دوم را شامل می‌شود. گوگل از بخش شبکه خود ۳.۴۲ میلیارد دلار بدست آورده که نسبت به سال قبل ۷ درصد رشد داشته است. گوگل ۹.۳۳ میلیارد دلار از درآمد این فصل خود را از خارج از امریکا کسب کرده است.

logo-samandehi