چهارشنبه، 11 تیر 93 - 07:36

گوگل با استفاده از Street View نقاشی های خیابانی را گردآوری می کند

در سراسر دنیا هنرمندانی پیدا می شوند که خیابان را بهترین عرصه برای به تصویر درآوردن نقاشی های خود می پندارند. این قشر از هنرمندان که معمولا تشکیل شده از جوانانی خوش ذوق و با طرز فکر متفاوت هستند، آثاری را را بر روی دیوار های شهر از خود بر جای می گذارند که بعضا تحسین هر بیننده ای را بر می انگیزد.این نقاشی های خیابانی که به اصطلاح گرافیتی نامیده می شوند، غالبا عمر کوتاهی دارند. یا شهرداری دیوار ها را با رنگ تازه می پوشاند و یا هنرمندی دیگر اثر خود را جایگزین نقاشی قبلی می کند.با در نظر گرفتن این موضوع، مجموعه فرهنگ گوگل تصمیم گرفته با استفاده از قابلیت های Google Street View مجموعه ای از گرافیتی ها را در سراسر دنیا جمع آوری نماید. گوگل با این کار قصد دارد آرشیوی ماندگار از این آثار تهیه کند و انگیزه ای مضاعف را در اختیار هنرمندان قرار دهد.پروژه Street Art علاوه بر ثبت گرافیتی ها، بخشی را نیز به معرفی هنرمندان اختصاص داده و حتی آدرس کار های نمونه را هم به علاقه مندان ارائه می دهد تا طرفداران این سبک از هنر بتوانند، نقاشی ها را از نزدیک مشاهده نمایند.

Street Art Project در حال حاضر بیش از ۵ هزار تصویر را در خود جای داده است که شما می توانید با مراجعه به ادامه مطلب برخی از آن ها را مشاهده نمایید.

google street art

google street art

google street art

google street art

google street art

google street art

google street art

screen-shot-2014-06-10-at-2-52-25-pm-w600

[button color=”green” size=”medium” link=”http://inhabitat.com/google-uses-street-view-to-create-an-incredible-library-of-urban-art-around-the-world/google-street-art-project-2/” target=”blank” ]منبع[/button]

logo-samandehi