سه شنبه، 06 اسفند 92 - 03:46

 

gear-fit-1
کمپانی سامسونگ شب گذشته از دست‌بند هوشمند خود برای مانیتور کردن فاکتورهای تندرستی و فعالیت ورزشی برداشت. این دست‌بند هوشمند که Gear Band‌ نام گرفته است و نمونه‌ی کوچک شده‌ی ساعت‌هوشمند گیر سامسونگ است که با هدف شمارش قدم‌های شما و همچنین محاسبه‌ی ضربان قلب کاربران به بازار عرضه خواهد شد. به‌نظر می‌رسد سامسونگ نسخه‌‌ای با صفحه‌ی نمایش بزرگ‌تر و امکانات بیشتر دست‌بند محبوب Fitbit را توسعه داده است.
صفحه‌ی نمایش مورد استفاده در این دست بند از نوع AMOLED خمیده است که برای استفاده در این دست‌بند توسعه داده شده است و قابلیت مشاهده‌ی محتوای نمایش داده شده در آن از زوایای مختلف تقویت شده است. صفحه‌ی نمایش خمیده مورد استفاده در آن استفاده از این دست‌بند را در زمان بستن به دور مچ سهل‌تر کرده و صفحه‌ی نمایش مستطیلی شکل آن خوانایی محتوای دیجیتال و همچنین لمس صفحه‌ی نمایش برای انتخاب گزینه‌های روی آن را راحت‌تر می‌کند. این اولین محصولی از سامسونگ نیست که بصورت خمیده عرضه شده است، اما می‌توان آن را به‌عنوان اولین محصول خمیده‌ی کاربردی کمپانی کره‌ای برشمرد. علاوه بر این ظاهر این دست‌بند بسیار چشم‌نواز است.
فیت از داشتن هرنوع دوربین، بلندگو و میکروفون همچون گیر ۲ و گیر ۲ نئو بی‌بهره است، اما همچنان قادر است تا اعلانیه‌های مربوط به تلفن‌هوشمند شما را نمایش دهد. این ویژگی فیت را در زمره‌ی یکی از هوشمندترین دست‌بند‌های موجود در بازار قرار داده است. تمرکز برای تولید این دست‌بند هوشمند روی موارد کنترل تندرستی و راهنمایی کاربران از طریق ارائه اطلاعات ورزشی است. این امکان ا طریق ارتباط با اپلیکیشن S Health و برقراری ارتباط با تلفن‌هوشمند گلکسی امکا‌پذیر است.
این محصول به مراتب از ساعت‌های‌هوشمند سامسونگ سبک‌تر، باریک‌تر بوده و استفاده از آن سهل‌تر است. بندمورد استفاده در این دست‌بند به راحتی قابل تعویض بوده و می‌توان قفل مربوط به آن را با یک دست باز و بسته کرد.

سامسونگ مدعی شده است که این محصول قادر است تا برای سه تا چهار روز انرژی مورد نیاز برای این دست بند هوشمند را تامین کند، اما کاربرانی که استفاده‌ی کمتری از آن کنند، زمان بیشتری را از فیت استفاده خواهند کرد. همچون گلکسی S5 و ساعت‌های گیر ۲ وگیر ۲ نئو، این دست بند نیز از گواهی IP67 برای ضد آب و ضد گردو غبار بودن بهره‌مند شده است، از‌این رو نباید نگران از کار افتادن آن در تعرق شدید یا زیر دوش باشیم.
امروزه دست بند‌های هوشمند محبوبیت بالایی داشته و با استقبال کاربران مواجه شده اند. سامسونگ برای ورود به این وادی کمی دیرتر به خود جنبیده است، اما با نگاهی به ویزگی‌های این محصول می‌توان آن را به دلیل ارائه‌ی امکانات بی‌شما و همچنین قابلیت هم‌خوانی با اکوسیستم سامسونگ، یک محصول بی‌بدیل خواند. سامسونگ هنوز اطلاعات تکمیلی را در مورد زمان و قیمت این محصول ارائه نداده است.

logo-samandehi