پنجشنبه، 19 دی 92 - 09:03

 

Airtame

در نمایشگاه CES 2014 هم برخی سازندگان به رونمایی از ابزارهای جدید برای اتصال بی‌سیم پرداخته‌اند که Airtame یکی از جالب‌ترین آنهاست و در ادامه‌ی مطلب به آن می‌پردازیم.Airtame نام محصولی دانمارکی است که در واقع یک دانگل HDMI محسوب می‌شود و پی‌سی شما را به هر نمایشگری که به آن متصل باشد، مربوط می‌کند. فرقی نمی‌کند که چه سیستم عاملی داشته باشید، ویندوز، مک و لینوکس هر سه پشتیبانی می‌شوند.

airtame-wireless-hdmi-dongle-2

استفاده از این دانگل به راحتی آب خوردن است. تنهای کاری که باید روی کامپیوتر انجام داد، نصب نرم‌افزار مربوطه و اتصال به شبکه‌ی Wi-Fi خانگی است. در سمت دیگر یعنی تلویزیون هم می‌بایست دانگل را به پروت HDMI متصل کنید. تنهای کاری که باقی می‌ماند، انتخاب دانگل‌هایی است که می‌خواهید تصویر روی تلویزیون یا مانیتورهای مربوط به آنها پخش شود.اما چرا انتخاب دانگل لازم است؟ پاسخ این است که می‌توان هم‌زمان تصویر را روی چندین دانگل و به عبارتی نمایشگر پخش کرد. لذا این دانگل نسبت به اتصال بی‌سیم Miracast برتری دارد.

کاربرانی که از این دانگل برای پخش بازی نصب شده روی یک لپ‌تاپ استفاده کرده‌اند، از سرعت پاسخ‌گویی نمایشگر خارجی کاملاً راضی‌اند.سازنده‌ی این دانگل در جمع‌آوری سرمایه‌ی لازم به هدف ۱۶۰ هزار دلاری خود رسیده ولیکن هنوز هم می‌توان با پرداخت ۸۹ دلار، این دانگل را پیش‌خرید کرد.

 airtame-wireless-hdmi-dongle-3

logo-samandehi