جمعه، 20 دی 92 - 04:11

 

Flir

تقریبا می‌توان برای هر نیازی که فکرش را بکنید یک لوازم جانبی مناسب برای گوشی آیفون پیدا کنید. کمپانی Flir که به ساخت انواع دوربین‌های حرارتی و دیگر انواع سخت‌افزار شهرت دارد قاب جدیدی را در CES 2014 برای آیفون ارائه کرده است که یک دوربین حرارتی را به این گوشی اضافه می‌کند. این قاب جدید با نام Flir One و برای آیفون ۵ و ۵s طراحی شده است. با اتصال این کیس به اسمارت‌فون، آیفون به یک دوربین تصویربرداری حرارتی تبدیل می‌شود. Flir One این امکان را فراهم می‌آورد که علائم گرمایی اشخاص و حیوانات را از فاصله صد متری رصد کنید.

این دوربین همچنین می‌تواند علائم گرمایی نظیر کانال‌های گرمایی و درزها را از پشت دیوار نیز نمایان کند. قاب Flir One به قیمت ۳۵۰ دلار عرضه می‌شود که نسبت به دوربین‌های حرارتی مستقل بازار بسیار ارزان‌تر است. این دوربین بر روی گوشی هوشمند جلوه ای مثل ابزارهای موجود در فیلم‌های علمی تخیلی ایجاد می‌کند.

flir-one-2-600x400

همچنین گفته می‌شود که این قاب می‌تواند گرمای به جای مانده از بدن شخص پس از اینکه از محیط مورد نظر رد شده است را نیز دریافت کند. از موارد استفاده‌ی بالقوه‌ی این ابزار جانبی می‌توان به رصد کردن و یافتن خروجی‌های گرما در محیط خانه و یا نشت آب در پشت دیوارها و دیگر وسائل اشاره کرد. همچنین این دستگاه می‌تواند برای شکارچیان نیز بسیار مفید باشد.همانگونه که گفته شد دیگر هر نیازی که فکرش را بکنید ممکن است به سادگی از طریق لوازم جانبی و یا گجت‌های اختصاصی تحت پوشش قرار گیرد. حتی دفاع شخصی با آیفون!

منبع

logo-samandehi