سه شنبه، 20 خرداد 93 - 08:16

 

sony formally announces powers

از مدتی پیش صحبت‌هایی در خصوص تلاش سونی برای توسعه‌ی عنوان Powers در جریان بود و اکنون در E3 شاهد رسمی شدن این رخداد هستیم. اولین نمایش تلویزیونی مخصوص PlayStation به زودی با نام Powers از راه خواهد رسید.

 این مجموعه‌ی نمایشی که بر اساس رمان تصویری نوشته شده توسط برایان مایکل بندیس تولید شده، ترکیبی از رویه‌های پلیسی، داستانی علمی تخیلی و فانتزی است. این مجموعه داستان دو کارآگاه است که به تحقیق و بازجویی از افرادی با نیروهای ابرقهرمانی می‌پردازند. قسمت اول این برنامه که از ماه دسامبر آغاز خواهد شد برای تمامی مشتریان PlayStation Network کاملا رایگان خواهد بود. مشترکان PlayStation Plus نیز به تمام قسمت‌های سریال دسترسی خواهند داشت.

انتظار می‌رود PlayStation مجموعه‌های تلویزیونی دیگری را نیز طی ماه‌های آینده معرفی کند، اما گفته شده است که فیلم‌های کاملا اختصاصی نیز برای این سیستم در راه هستند. به نظر می رسد سونی بالاخره در نمایشگاه E3 تمرکز ویژه‌ای بر روی محتوای چند رسانه‌ای داشته است. اگرچه در این زمینه در حال حاضر جزئیات چندانی در دست نیست ولی نام یکی از عناوین که در دست تولید است به میان آمد: فیلم Ratchet & Clank که قرار است در سال ۲۰۱۵ بر روی کنسول سونی ارائه شود.

در حالی که مایکروسافت از ابتدا و از همان لحظه‌ی معرفی ایکس‌باکس وان یک استراتژی گسترده‌ی رسانه‌ای را دنبال نموده که شامل معرفی محتوای متعدد اختصاصی می‌شد، سونی در جهت متضاد باقی مانده بود و تنها بر روی بازی متمرکز بود. این استراتژی سونی و نیز تفاوت قیمت ۱۰۰ دلاری کنسول این شرکت با نمونه‌ی رقیب، موجب شده که PS4 سریع‌تر از کنسول مایکروسافت در میان کاربران جای خود را باز نماید. بنابراین جای تعجبی ندارد که مایکروسافت طی نمایشگاه E3 تلاش نموده به نحوی با معرفی عناوین متعدد بازی برای کنسول خود، تمرکز خود بر کمبودهای این بخش را نمایان سازد. اکنون در سوی دیگر، سونی نیز بر ارائه‌ی محتوای رسانه‌ای متمرکز شده تا مزیت رقابتی خود را از دست ندهد. این تمرکز سونی بر محتوای  اختصاصی نمایانگر اعتماد این کمپانی ژاپنی به پیشرفت‌های ارائه شده در ارائه‌ی موفق کنسول PS4 به بازار و نیز تامین عناوین بازی مورد نیاز آن دارد. در هر صورت برای آنکه متوجه شویم که آیا محتوای ارائه شده موجب موفقیت بیشتر سونی خواهند شد یا خیر باید تا زمان مشاهده‌ی این محتوا منتظر بمانیم.

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://www.esfahanertebat.ir/category/live/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-e3/” target=”blank” ]جهت مشاهده کلیه مطالب نمایشگاه E3 اینجا کلیک کنید[/button]

[button color=”blue” size=”medium” link=”http://www.theverge.com/2014/6/9/5795240/sony-formally-announces-playstation-original-sci-fi-series-powers” target=”blank” ]منبع[/button]

logo-samandehi