یکشنبه، 28 اردیبهشت 93 - 01:53

آسیاتک

در چهارمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات (فاوا) امسال  که با حضور رییس جمهور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، جمع کثیری از مدیران و معاونین و فعالان حوزه ICT در سالن اجلاس برگزار شد، شرکت انتقال داده های آسیاتک به عنوان برترین شرکت حوزه اینترنت پرسرعت معرفی شد.
بنابراین گزارش در مراسمرتبه بندی که هرسال براساس نتایج ارزیابی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انجام می شود؛ امسال شرکت آسیاتک با دریافت تندیس برنزین، به عنوان یکی از برترین شرکت های ارائه دهنده+ ۲ADSL معرفی شد.
در این مراسم دکتر حسن روحانی رییس جمهور با اشاره به اینکه بنده به عنوان رییس‌جمهورازشرایط پهنای باند درکشورراضی نیستم، گفت قرارما با وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات این است که هرچه سریع‌تر نسل سه وچهاروپهنای باند وسیع نه تنها برای منازل ومراکزبازرگانی حتی برای موبایل‌ها را دراختیار کاربران قرار دهیم که دراین مسیربایدازظرفیت بخش خصوصی به بهترین شکل استفاده شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه دنیای ارتباطات واطلاعات، دنیای بسیار پیچیده وعجیبی است؛ مشارکت میلیونی کاربران دربارگذاری، بازدید وارائه نظردرباره یک مطلب درهردقیقه درفضای اینترنت به معنای تحولی بزرگ دردنیای ارتباطات امروزاست، گفت: دنیای ارتباطات و اطلاعات، دنیای بسیار پیچیده و عجیبی است؛ مشارکت میلیونی کاربران در بارگذاری، بازدید و ارائه نظر درباره یک مطلب در هر دقیقه در فضای اینترنت به معنای تحولی بزرگ در دنیای ارتباطات امروز است.
در این مراسم دکتر واعظی وزیر ارتباطات نیز با اشاره به اینکه وضعیت دسترسی اینترنت پرسرعت کاربران خانگی درسطح مطلوبی است اما با استانداردهای جهانی فاصله دارد، گفت: توسعه ارتباطات و فناوری به عنوان موتور محرک و توانمند ساز در تمامی حوزه ها و نیز هوشمندسازی و چابک سازی دولت برای تسهیل دسترسی مردم به خدمات از جمله برنامه های دولت تدبیر و امید در حوزه ICT خواهد بود.
جشنواره ملی فاوا که به عنوان نماد حاکمیتی نقش چشمگیری در ارتقاء سطح دانش و فناوری داشته و زمینه ساز فکری و جریان ساز برای اعتلای فعالیت حوزه ICT دارد، هر ساله با حضور ریاست جمهوری، برگزیدگان ، تلاشگران، متخصصان و مدیران عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور برگزار می شود.

logo-samandehi