دوشنبه، 28 مهر 93 - 12:50
رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ابراز امیدواری کرد که جهت‌گیری درست شورای پول و اعتبار می‌تواند موجب حرکت هرچه بیشتر در مسیر استفاده از خدمات الکترونیکی مالی شود.به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، کاظم آیت اللهی در این خصوص گفت: امید است شورای پول و اعتبار به جای اخذ کارمزد از پذیرندگان پایانه‌های فروش که در نهایت به پرداخت از سوی مصرف‌کنندگان نهایی منجر می‌شود، این امر را بر عهده منتفعان اصلی از تراکنش‌های الکترونیکی یعنی بانک‌ها قرار دهد.
10759_Page_2
وی با بیان اینکه تجربه سالیان گذشته نشان داده که رسوب حاصل از این تراکنش‌های الکترونیکی می‌تواند چندین برابر هزینه اجرا و استهلاک شبکه کارت‌خوان‌ها را نصیب بانک‌های کشور کند، گفت: در این راستا شاهد بوده‌ایم که هر یک از بانک‌ها با تخصیص جوایزی درصدد تشویق پذیرندگان پایانه‌های فروش به استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان خود بودند.
آیت‌اللهی تاکید کرد: امید است جهت‌گیری درست شورای پول و اعتبار موجب حرکت هرچه بیشتر در مسیر استفاده از خدمات الکترونیکی و برخورداری از منافع آن باشد. هرچند برخی از عارضه‌های موجود مبنی بر تراکنش‌های مکرر از یک کارت و عارضه‌هایی از این دست را می‌توان با راه‌حل‌هایی مشخص برطرف کرد و نیازی به تخریب مسیر توسعه در استفاده از تراکنش‌های الکترونیک برای پرداخت نیست.

logo-samandehi