یکشنبه، 21 بهمن 97 - 03:38

وزیر ارتباطات با انتشار توییتی، از ارسال پیامک جعلی با موضوع قطع یارانه با هدف سرقت اطلاعات کاربران خبر داد.محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از ارسال پیامک جعلی با موضوع قطع یارانه خبر داد. تا‌به‌حال، این پیامک برای ۷۸،۰۰۰ نفر ارسال شده و هدفش سرقت اطلاعات بانکی کاربران است. افزون‌براین، وی اعلام کرد وزارت اطلاعات و پلیس فتا با آگاهی از این موضوع، سرشماره و وب‌سایت کلاه‌بردار را بسته و این موضوع را ازطریق ارسال پیامک اطلاع‌رسانی کرده‌اند. به‌گفته‌ی آذری‌جهرمی، با متخلفان ارسال پیامک جعلی برخورد قانونی خواهد شد.

عده‌ای از افراد سودجو با ارسال پیامک جعلی به کاربران می‌گفتند یارانه‌ی آن‌ها قطع شده و برای فعال‌سازی مجدد آن باید ازطریق وب‌سایت ثبت‌نام کنند. سپس، با دریافت اطلاعات حساب بانکی آن‌ها کلاهبرداری می‌کردند. پلیس فتا نیز به این موضوع واکنش نشان داده و گفته است کاربران درصورت ورود به این وب‌سایت، باید رمز کارت بانکی و رمز دوم خود را تغییر دهند. وزیر ارتباطات با انتشار توییتی درباره‌ی این موضوع اطلاع‌رسانی کرد و نوشت:

اخیرا پیامکی از سوی کلاه‌برداران به ۷۸ هزار نفر ارسال شده که با خبر جعلی قطع‌‌شدن یارانه، اطلاعات آن‌ها را به‌سرقت ببرند. وزارت‌ ICT و پلیس فتا سریعا متوجه شدند و با بستن سرشماره و سایت کلاه‌بردار، اطلاع‌رسانی‌های لازم پیامکی را انجام دادند. جزای قانونی در انتظار متخلفان است. #حق‌الناس

logo-samandehi