شنبه، 02 مرداد 95 - 02:23

هر سال شرکتی به نام FutureBrand تحقیقی را به منظور تعیین ۱۰۰ کمپانی محبوب دنیا در زمینه فناوری انجام می دهد. در دو سال گذشته گوگل در صدر فهرست نهایی قرار داشت، اما امسال وضعیت تغییر کرده و اپل توانسته است جایگاه اول را به خود اختصاص دهد، ضمن اینکه نام Google دیگر در این لیست دیده نمی شود.

futurebrand_2016_ranking_apple_0

البته دلیل حذف مدافع عنوان قهرمانی سال قبل این نیست که به ناگاه همه از آن رویگردان شده اند، ظاهراً این برند به خاطر قرار گرفتن به عنوان زیرمجموعه هلدینگ Alphabet دیگر شرایط مورد نظر شرکت تحقیقاتی یاد شده برای حضور در این رده بندی را ندارد.

با توجه به این فهرست می بینیم آلفابت هنوز به محبوبیت و اشتهار برند Google نرسیده و مقامی بهتر از بیست و یکم را کسب نکرده. ضمن اینکه به خاطر حذف گوگل و کسب رتبه پایین Alphabet، بیشتر شرکت های مطرح تکنولوژی به نتیجه ی بهتر از سال های قبل خود رسیده اند.

طبق نتایج تحقیق امسال FutureBrand، کوپرتینویی ها به مقام اول دست یافته اند، در حالی که سال قبل رتبه دوم و سال ۲۰۱۴ نیز رده ی چهارم را به خود اختصاص داده بودند؛ مایکروسافت که سال قبل یک پله تنزل داشته و مقام سوم را کسب کرده بود، امسال دوباره جایگاه دوم خود در سال ۲۰۱۴ را بازپس گرفت. سامسونگ نیز روند صعودی خود در جدول را ادامه داده و پس از اینکه در دو سال گذشته به ترتیب رتبه های پنجم و هفتم را از آن خود کرده بود، امسال به کسب رده ی سوم نائل آمد.

در مورد رده بندی دیگر شرکت های مطرح دنیای تکنولوژی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رتبه ششم: فیسبوک
  • رتبه هشتم: آمازون
  • رتبه پنجاه و دوم: NTT DoCoMo
  • رتبه شصت و یکم: چاینا موبایل
  • رتبه شصت و پنجم: کوالکام
  • رتبه هشتادم: دویچه تلکوم
  • رتبه هشتاد و سوم: ورایزن
  • رتبه هشتاد و هشتم: وودافون

باید صبر کرد و دید که آیا آلفابت می تواند به جایگاه بهتری دست پیدا کند یا خیر که البته به نظر می رسد این برند به مرور محبوبیت بیشتری را کسب کند، اما به عقیده کارشناسان توجه اصلی و تیتر اخبار همیشه به Google اختصاص داشته است. بنابراین اگر هولدینگ مستقر در مانتن ویو می خواهد صدر جدول را دوباره در اختیار بگیرد، شاید لازم باشد با FutureBrand به صورت پنهانی مذاکره کند تا شاید قوانین را به گونه ای تغییر داده و برند محبوب زیرمجموعه خود را دوباره در این جدول جای دهد.

لازم به ذکر است که جدول رده بندی سال ۲۰۱۶ را می توانید در لینک منبع مشاهده نمایید.

منبع:FutureBrand

 

 

 

logo-samandehi