دوشنبه، 15 اردیبهشت 93 - 12:43

 

internet

به استناد آخرین نمودار منتشر شده توسط وب سایت معتبر “نت‌ایندکس” در خصوص متوسط سرعت دانلود اینترنت خانگی در کشورهای مختلف دنیا، ایران در میان ۱۹۲ کشور جهان در جایگاه ۱۶۹ ام قرار گرفت.

این رتبه بندی بر اساس میلیون‌ها تستی که برای بررسی متوسط سرعت دانلود اینترنت در کشورهای مختلف جهان توسط وب سایت قابل استناد Speedtest.net و تحت نظارت گروه اوکلا (Ookla) انجام می‌شود در بازه‌های زمانی ۳۰ روزه مورد بازبینی قرار می‌گیرد.

568767878

بر اساس جدیدترین جدولی که سرعت اینترنت در کشورهای مختلف جهان را مورد ارزیابی قرار داده است، ایران با متوسط سرعت اینترنت Mbps 3.07 در جایگاه ۱۶۹ ام قرار گرفته است؛ اگرچه این سرعت به استناد میانگین سرعت کاربران متصل شده به این وب سایت مورد تایید قرار گرفته و طبیعتا برای همه‎ی ما مشخص است که میانگین سرعت کاربران کشورمان برای اتصال به اینترنت به مراتب پایین‎تر از این میزان است. گفتنی است؛ بازبینی رتبه‎ی ایران در این جدول طی سال‎های اخیر نشان از سقوط ایران در میان کشورهای مختلف دنیا دارد. به عنوان مثال پیش از این و بر اساس جدولی که ۲۳ فوریه ۲۰۱۲ منتشر شده بود، ایران با سرعت اینترنت Mbps 1.37 توانسته بود رتبه‎ی ۱۵۵ ام را کسب کند.

 66969869_0

این مقایسه نشان می‎دهد علی رغم افزایش سرعت اینترنت در کشورمان در سال‎های اخیر، روند افزایش سرعت اینترنت در سایر کشورهای دنیا به مراتب بالاتر از کشور ما بوده است.

 55443399

در این جدول کشورهای هنگ کنگ با سرعت دانلود Mbps 79.72،  سنگاپور با Mbps 68.13، رومانی با Mbps 55.49 و کره جنوبی با Mbps 52.37 در چهار جایگاه نخست دنیا قرار دارند.

امید است با برنامه‎ریزی و تلاش مسوولان وزارت ارتباطات برای افزایش پهنای باند اینترنت، هر چه زودتر به جایگاه مطلوب و قابل قبولی در این جداول بین المللی دست یابیم.

logo-samandehi